REKLAMA
REKLAMA

76-latka padła ofiarą oszustów. Straciła oszczędności życia

KROSNO. 76-latka padła ofiarą oszustów i straciła oszczędności życia. Kobieta przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi znaczną kwotę pieniędzy w nadziei, że środki zostaną przez niego bezpiecznie zdeponowane w banku. Okazało się jednak, że wpadła w sieć przestępczej manipulacji. W związku ze wzrostem aktywności oszustów, apelujemy do mieszkańców o wzmożoną czujność.

Pomimo kampanii społecznych i publikacji medialnych, policjanci wciąż otrzymują informacje o przypadkach oszustw. W ostatnich dniach, krośnieńscy funkcjonariusze zostali zaalarmowani o oszustwie, którego ofiarą padła 76-letnia mieszkanka Krosna.

Oszust, przedstawiający się jako funkcjonariusz Policji poinformował 76-latkę, że jej mieszkanie jest obserwowane przez przestępców. W celu zabezpieczenia oszczędności kobiety, zaproponował pomoc w dostarczeniu do bankowego depozytu zgromadzonych przez nią środków. Seniorka uwierzyła w przedstawioną przez fałszywego funkcjonariusza tzw. „legendę” i nie podejrzewając przestępczego fortelu, przekazała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności.   

Przypominamy, aby stosować się do kilku podstawowych zasad, których przestrzeganie może przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa:

•     Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie;
•     Funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy;
•     O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.

KMP Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kopany RÓW w ŚRODKU społeczeństwa! CHOROBOTÓWRCZE PRZEPISY! ZAMORDYSTYCZNE CIĄGOTY!

tvPolska

 

27-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)