REKLAMA
REKLAMA

Uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych policjantom (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się (26 bm.) uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wyróżnienia odebrali policjanci i pracownicy Policji garnizonu podkarpackiego.

Podczas uroczystego apelu, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyli złote, srebrne i brązowe „Medale za Długoletnią Służbę” nadane przez Prezydenta RP osiemnastu policjantom i pracownikom Policji. Wręczono również odznaczenia resortowe. Trzynastu funkcjonariuszy odebrało srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Policjant”.

Komendant Matusiak w swoim wystąpieniu przypomniał, że 11 listopada obchodziliśmy Dzień Służby Cywilnej. Z tej okazji, podkreślił ważną rolę urzędników administracji państwowej dla służby Policji, dla działań na rzecz bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli. Zwrócił się do nagrodzonych i ich przełożonych, słowami: – Biorący udział w tej uroczystości to osoby szczególnie zasłużone w służbie. Bądźcie wzorem dla młodych funkcjonariuszy i pracowników.

W uroczystości udział wziął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, a także komendanci miejscy i powiatowi garnizonu podkarpackiego.

KWPZOBACZ RÓWNIEŻ:

dr Zbigniew Hałat: Posłuchaj zanim wypijesz – woda (nie)zdatna do picia? / tvPolska.pl

27-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)