REKLAMA
REKLAMA

Remont ważnej drogi w Bieszczady. Wbito pierwszą łopatę (ZDJĘCIA)

ŚREDNIA WIEŚ / PODKARPACIE. 68 milionów złotych – tyle będzie kosztować kolejna inwestycja drogowa w naszym województwie. Uroczyście „wbito pierwszą łopatę” pod rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 894 Hoczew-Czarna na odcinku Hoczew-Polańczyk (16 bm.).

Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020. Ponad 58 mln złotych pochodzi z Funduszy Europejskich, a 10 milionów złotych z budżetu Województwa Podkarpackiego. Przebudowie w oparciu o zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę podlega ok. 2,6 km, a pozostały odcinek ok. 8,4 km, wraz ze wszystkimi 12-toma mostami na potokach górskich, jest realizowany w oparciu o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, na podstawie przepisów tzw. specustawy drogowej. Długość realizowanego odcinka to łącznie blisko 11 km.

Zakres prac przewidzianych inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie przebudowy i rozbudowy istniejącej drogi wojewódzkiej (do klasy Z /G), przebudowę mostów i przepustów na potokach górskich, rozbudowę skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 893 i 894 w m. Hoczew, budowę ronda w miejscu obecnego skrzyżowania DW 894 z DW 895 w Myczkowie, wykonanie nasypów i wykopów wraz z umocnieniem skarp, przebudowę chodników, zatok autobusowych, poboczy, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych.

Pierwsi podróżujący mają pojechać nową drogą już pod koniec października. Liderem wykonywanych robót jest firma „Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie”, a partnerem Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych.

Generalnym założeniem i głównym celem przebudowy jest wzmocnienie i poszerzenie konstrukcji drogi. Docelowo będzie ona miała dwa pasy ruchu z utwardzonymi poboczami, powstanie około 80 tys. m2 z tzw. cichej nawierzchni. Wzdłuż przedmiotowej drogi powstanie około 8 km nowego chodnika, jednak zasadniczym elementem tej przebudowy są mosty, których powstanie aż 12. – mówił Andrzej Zygar, prezes Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

Na początku III kwartału br. planowane jest uzyskanie decyzji ZRID dotyczącej kolejnego etapu inwestycji czyli „Przebudowa/rozbudowa DW 895 na odcinku Solina – Myczków od, którego wykonawcą będzie firma BUDIMEX S.A. Długość remontowanego odcinka DW 895 wynosi ponad 6 km.

źródło: UMWP
foto: Anna Magda

17-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)