REKLAMA
REKLAMA

Rozlicz swój PIT bez najmniejszego wysiłku

Niektóre z naszych obowiązków odwlekamy jak tylko to możliwe. Nie możemy jednak robić tego w nieskończoność, zważywszy na potencjalne kary, które nam grożą na mocy stosownych przepisów. Składanie corocznego zeznania podatkowego wcale nie musi być koszmarem, o ile sięgniemy po intuicyjną w obsłudze aplikację, która niemal poprowadzi nas za rękę.

Czasy kolejek w pobliskich urzędach skarbowych w momencie upływającego terminu do składania corocznych deklaracji podatkowych przez miliony obywateli mamy już chyba bezpowrotnie za sobą. Coraz więcej Polaków rozlicza PIT przez Internet. Korzyści płynące z tego rozwiązania są wielorakie. Dlatego warto już teraz zainteresować się tym wariantem.

Raz, dwa, trzy i gotowe

Odpowiedni program do rozliczania pozwoli nam przebrnąć przez kolejne kroki zeznania podatkowego w niezwykle prosty sposób. Co więcej, dokona za nas niezbędnych wyliczeń w momencie, gdy uzupełnimy wybrane pola. Wspomniany program do rozliczenia PIT 37 pobierzemy z sieci za darmo, więc nie obawiajmy się konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Warto upewnić się, czy w danym przypadku mamy do czynienia z aplikacją w pełni zgodną z wymogami Ministerstwa Finansów. Nawet darmowy program do PIT może się tym cechować, więc wcale nie musimy szukać płatnych alternatyw. Pamiętajmy, że jeżeli coś jest droższe, nie od razu oznacza, że faktycznie mamy do czynienia z czymś lepszym.

Przejście przez kwestionariusz PIT 37 online niczym tak naprawdę nie różni się od tradycyjnego składania zeznania na papierze. W stosownych polach wprowadzamy poprawne dane, a resztę zrobi za nas tak naprawdę darmowy program. PIT składany tym sposobem dotrze znacznie szybciej do właściwego urzędu skarbowego.

Pomóż wypełniając obywatelski obowiązek

Pomaganie nie wszystkim przychodzi łatwo. Możemy jednak w bardzo prosty sposób zapewnić wsparcie podmiotom, jakim są organizacje pożytku publicznego. Wystarczy, że przekażemy im 1 % podatku przy składaniu corocznego zeznania. Fundacje takie jak np. Agnieszka chętnie przyjmą nasze wsparcie w każdej kwocie. Więcej informacji na temat działalności tej instytucji znajdziemy tutaj: http://fundacjaagnieszka.pl/.

Każda pomoc jest ważna, nawet gdy wynosi ona teoretycznie niewielki 1 procent podatku. Lista organizacji, które można wesprzeć, jest długa, jednak warto zastanowić się nad tym, czy nie wesprzeć podmiotu, który niesie wsparcie najbardziej potrzebującym, czyli dzieciom. Tym właśnie zajmuje się na co dzień Fundacja Agnieszka.

Organizacje pożytku publicznego bez wątpienia zasługują na wsparcie. Pomagają na co dzień tym, o których często ktoś zapomniał. 1% podatku na niepełnosprawne dzieci w momencie, gdy wsparcie niesie wiele osób równocześnie, przełoży się na znaczną kwotę. Środki te z pewnością pozwolą niejednej fundacji wypełniać codzienne obowiązki bez obaw o konieczność cięcia kosztów.

Chyba nigdy dotąd wypełnianie obywatelskich obowiązków nie było tak proste. Co więcej, możemy za jednym zamachem pomóc wybranej organizacji pożytku publicznego, przekazując jej swój 1% należnego podatku. To wystarczające argumenty za tym, by PIT składać obecnie przez Internet.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

25-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: