REKLAMA
REKLAMA

Rozwiesili ogromny baner na wieży w Mucznem. „Skrajna nieodpowiedzialność” (ZDJĘCIA)

MUCZNE / PODKARPACIE. 3 stycznia na wieży widokowej w Mucznem w Bieszczadach grupa osób próbowała rozwiesić duży baner. Szybko zareagował jeden ze świadków i zadzwonił na numer alarmowy. Taką postawę doceniają leśnicy, gdyż jak zauważają, rozwieszanie banneru w tym miejscu to skrajna nieodpowiedzialność i brak wyobraźni.

O sprawie poinformowało w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Stuposiany. Zdarzenie mogło mieć poważne konsekwencje. Leśnicy zatytułowali swój wpis: „Zagrożenie dla życia i zdrowia na wieży widokowej w Mucznem”.

Rozwieszanie banneru w tym miejscu to skrajna nieodpowiedzialność i brak wyobraźni ze strony osób uczestniczących w rozwieszaniu. Ten wielki kawał materiału ze sztucznego tworzywa, na takiej wysokości i przy wietrze, działa jak żagiel, co stanowi bardzo niebezpieczną sytuację dla turystów będących na wieży. Podwójna próba powieszenia tego banneru, szamotanie się z nim mogło stworzyć bardzo niebezpieczną sytuację, gdyby baner spadł na turystów będących pod wieżą – czytamy w komunikacie.

Leśnicy dziękują osobie, która szybko zareagowała i o zdarzeniu poinformowała dyspozytora służb ratunkowych.

Nie możemy tej sprawy bagatelizować nawet jeśli był to nieprzemyślany czyn chuligański (?), zbyt duże to mogło mieć konsekwencje. To jest karygodne, dlatego sprawę przekazaliśmy do prokuratury i na policję – informuje Nadleśnictwo Stuposiany.

foto: archiwum Nadleśnictwa Stuposiany

12-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)