Sanoccy łyżwiarze z workiem medali. Wielkie brawa! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim to wydarzenie cieszące się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła duża liczba nazwisk na liście startowej. I edycja zawodów odbyła się w pierwszy weekend grudnia w Lubinie. Sanoccy łyżwiarze zdobyli pierwsze w tym sezonie medale. II edycję zawodów zorganizowano tydzień później w Warszawie.

Do Lubina zjechali łyżwiarze z wielu polskich miast takich jak Elbląg, Tomaszów Mazowiecki czy Sanok, który reprezentowany był przez zawodników Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego Górnik. Młodzi sportowcy rywalizowali na dystansie 250 m, 500 m oraz 1000 m.

Bezkonkurencyjna okazała się podopieczna Klubu Górnik z Sanoka, Julita Krawiec.

Julita Krawiec, ponownie okazuje się niepokonana w kat. D-2 13 lat. W dwóch biegach na 500 m zdobywa dwa złote medale i poprawia swoje rekordy życiowe 44,65 sek – napisał klub na swoim koncie na Facebook’u po pierwszym dniu zmagań.

Młoda sanoczanka może pochwalić się dorobkiem czterech złotych medali, pucharem oraz 1 miejscem w wieloboju. Drugie miejsce w wieloboju zajął Olaf Podczerwiński, który w swoim dorobku zgromadził jeden złoty, dwa srebrne oraz jeden brązowy medal. Oliwia Dydek zajęła 5 i 4 miejsce odpowiednio w rywalizacji na 250 m i 500 m oraz drugie miejsce w wieloboju. Na jej szyi zawisł również srebrny i brązowy medal.

W rywalizacji zespołowej sztafeta dziewcząt w wieku 12-13 lat w składzie: Aleksandra Lip, Emilia Zając, Maja Pytlowany i Julita Krawiec, wywalczyła puchar, zajmując 2 miejsce na podium.

Maja Pytlowany zajęła miejsca: 6, 10 i 11 na 500 m oraz 10 na 1000 m co dało jej 11 miejsce w wieloboju. W zawodach rywalizowali również: Emilia Zając, Ola Lip, Justyna Czwerenko i Tomasz Synowiec, którzy zajęli miejsca w pierwszych lub drugich dziesiątkach rankingu.

Tydzień później uczestnicy przystąpili do rywalizacji w ramach drugiej edycji zawodów, tym razem na torze lodowym ”Stegny” w Warszawie.

Sanocki Klub Łyżwiarski Górnik reprezentowany był przez 13 zawodników i zawodniczek, którzy sprawili kibicom ogromną radość z wyników.

W kategorii D-2 (13 lat) bezapelacyjnie bezkonkurencyjna znów okazała się Julita Krawiec, która stanęła na najwyższym miejscu podium w wieloboju. Julita zwyciężała z dużą przewagą na wszystkich 4 dystansach, zdobywając złote medale na dystansie 500 m i 1000 m.

W kategorii D-1 (12 lat) najwyżej z sanockich zawodniczek uplasowała się Justyna Czwerenko, która zajęła 19 miejsce. Oliwia Dydek w kategorii E-2 (11 lat) zajęła pierwsze miejsce w wieloboju, dwa razy stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji na 500 m oraz zajęła 1 i 2 miejsce w rywalizacji na 300 m. Olaf Podczerwiński w kategorii E-1 10 lat uplasował się na 4 miejscu na dystansie 100 m i 300 m oraz na 3 miejscu na 300 m.

Trenerzy Grzegorz Kudła i Mateusz Tokarski opiekujący się na co dzień bardzo wesołą grupą zawodników, byli bardzo dumni z wyników swoich podopiecznych. Wielkie brawa dla Was!– takimi słowami swoje zadowolenie z wyników wyraził klub na portalu społecznościowym.

W sumie sanoccy zawodnicy zdobyli 7 złotych medali, jeden srebrny oraz jeden brązowy.

źródło: Red., SKŁ Górnik Sanok – fb