REKLAMA
REKLAMA

SANOCZEK. NIEBIESZCZANY. Pożary budynków gospodarczych (FOTO)

SANOCZEK / NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. W ostatnich dwóch dniach w Sanoczku i w Niebieszczanach paliły się budynki gospodarcze. Interweniowało kilka zastępów straży pożarnej. Wyjazdy na akcję opisują strażacy z OSP KSRG Niebieszczany.

ŚRODA. SANOCZEK

W Sanoczku na miejsce zadysponowane zostały 3 zastępy: 2 zastępy JRG Sanok i OSP Niebieszczany oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest całkowicie budynek gospodarczy. Potrzebne były dodatkowe zastępy straży drugi zastęp z OSP Niebieszczany, OSP Markowce i OSP Pobiedno. Działania polegały na ugaszeniu pożaru, przerzuceniu i przelaniu siana znajdującego się w stodole, a także rozebraniu elementów konstrukcji, które zagrażały zawaleniem. Z racji na temperaturę potrzebna była zwiększona ilość posiłków, gdyż potrzebne były częste podmiany zastępów. Potrzebny był również dowóz wody z hydrantu spod komendy PSP w Sanoku.

CZWARTEK. NIEBIESZCZANY

Natomiast w czwartek o godz. 5:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym, a dokładniej było to pomieszczenie warsztatowe. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Niebieszczany, dwa zastępy JRG Sanok oraz jeden zastęp OSP Poraż. Spaleniu uległ sprzęt warsztatowy oraz część więźby dachowej budynku gospodarczego. Straty wstępnie oszacowano na około 60 tys. zł. Akcja ratownicza trwała do godz. 6:40. Na szczęście żadna z osób nie ucierpiała w zdarzeniu.

Dziękujemy wszystkim strażakom za współpracę podczas akcji.

foto: OSP KSRG Poraż

źródło: OSP KSRG Niebieszczany – Fb

18-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)