REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 21-latek zaatakował dwie osoby. Młody mężczyzna posiadał narkotyki

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą i posiadanie narkotyków. 21-latek zaatakował dwie osoby i ukradł im telefony komórkowe. Podczas interwencji przy podejrzanym funkcjonariusze znaleźli zabronione substancje. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli kolejne narkotyki. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie Sanoka. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 21-latek zabrał telefon kobiecie. Gdy pokrzywdzona chciała go odebrać, odepchnął ją i uderzył. W podobny sposób podejrzany zachował się wobec mężczyzny, któremu ukradł leżący na stoliku telefon komórkowy. Po kradzieży sprawca odepchnął zgłaszającego i uciekł ze skradzionym łupem.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka i odzyskali skradzione mienie. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności, ujawnili przy mężczyźnie susz roślinny oraz przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana.

W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny. Znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Odmówił jednak poddania się badaniu na stan trzeźwości. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do czasu złożenia wyjaśnień. W trakcie przeszukania mieszkania 21-latka, policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejne narkotyki.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mieszkaniec powiatu sanockiego usłyszał łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży rozbójniczej oraz nieprzestrzegania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 21-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Podejrzany nie może także opuszczać kraju. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przy zatrzymanym został ujawniony jeszcze telefon komórkowy marki HUAWEI, koloru białego, model VNS-L31, który prawdopodobnie został skradziony w podobnych okolicznościach. Osoba, która utraciła mienie proszona jest o kontakt z sanocką Policją pod nr tel. 47 8296 333.

Źródło: KPP Sanok, archiwum policji

19-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)