REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Do Sanu wpływała biała substancja (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. To kolejna tego typu informacja z naszego miasta. W ostatnim czasie strażnicy SSR obserwują zanieczyszczanie rzek i potoków. Wczoraj interweniowali w sprawie białej substancji wpływającej do Sanu na wysokości Mostu Olchowieckiego. Powiadomiono policję.

W dniu dzisiejszym 12.07 br. Społeczna Straż Rybacka w Sanoku została telefonicznie powiadomiona o zanieczyszczeniu rzeki San w miejscowości Sanok na wysokości Mostu Olchowieckiego, Sanem miała płynąć biała substancja. Strażnicy po przybyciu na miejsce potwierdzili zanieczyszczenie rzeki białą cieczą ,choć w znacznym stopniu woda się już oczyszczała. Na miejsce wezwano patrol policji, która będzie prowadzić dalsze działania wyjaśniające – czytamy w krótkiej relacji Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku zamieszczonej w mediach społecznościowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Ścieki w Potoku Płowieckim. Interweniowali strażacy (ZDJĘCIA)

Wszyscy obserwujemy wzrastający problem zanieczyszczania rzek, dlatego apelujemy, do wszystkich o natychmiastową reakcję. Dlatego jeśli jesteśmy świadkami zanieczyszczania wód i widzimy, że ktoś wyrzuca śmieci lub wypuszcza ścieki, reagujmy! Najlepiej wtedy zadzwonić na numer alarmowy 112, informując dyżurującego operatora o zaistniałym problemie, podając dokładną lokalizację zdarzenia i krótki opis. Ułatwi to reakcję i powiadomienie odpowiednich służb w terenie, które niezwłocznie dotrą na miejsce i podejmą stosowne działania – zaznacza Ryszard Rygliszyn, komendant Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku.

SANOK. Ścieki w Potoku Płowieckim. Interweniowali strażacy (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

 źródło: SSR w Sanoku – Fb
13-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)