REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Minister zdrowia o zakażonym pacjencie, który trafił do szpitala. Będą obostrzenia? (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Minister zdrowia o zakażonym pacjencie, który trafił do szpitala. Będą obostrzenia? (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na zakończenie wizyty w Sanoku, minister zdrowia Adam Niedzielski wziął udział w briefingu prasowym zorganizowanym w nowo otwartym Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej w Sanoku. Zaczął od niepokojących wieści z sanockiego szpitala, gdzie przyjęto 40-kilkuletniego niezaszczepionego mężczyznę zakażonego koronawirusem, który od razu potrzebował podpięcia pod respirator. Jego stan określany jest jako ciężki. Szef resortu zdrowia odpowiedział również na pytanie o możliwe obostrzenia, które miałyby być ordynowane na terenach, gdzie wykonuje się najmniej szczepień.

Adam Niedzielski odwiedzał dzisiaj Sanok w związku z oficjalnym otwarciem Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

W uczelnianej auli, odbyło się Zgromadzenie Plenarne Konferencji Publicznych Uczelni Zawodowych. W ramach tego punktu uroczystości, szef resortu zdrowia poinformował, że wspólnie z ministerstwem edukacji, przygotowany został projekt ustawy dopuszczającej kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych.

Pokładamy w was ogromną nadzieję na pomoc w zbudowaniu takiego zasobu kadr, który będzie potrafił odpowiedzieć na zwiększające się zdrowotne potrzeby leczenia Polaków – tymi słowami zakończył swoje przemówienie Adam Niedzielski, minister zdrowia.

ZOBACZ: Minister NIEDZIELSKI w Sanoku: Chcemy kształcić lekarzy w szkołach zawodowych! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Następnie odbyło się oficjalne otwarcie nowego, efektownego obiektu UP Sanok – Centrum Symulacji Medycznej.

To ponad 30-milionowa inwestycja zrealizowana przez Uczelnię Państwową w Sanoku. W specjalnie zaaranżowanych warunkach, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, studenci kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne będą nabywać praktyczne umiejętności zawodowe. Centrum powstało na dawnym boisku, poniżej siedziby Straży Granicznej, przy ulicy Mickiewicza.

Prace budowlane przy CSM rozpoczęły się na początku października 2019 roku. Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 30 472 977,84 zł. Od początku października 2021 r., wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego budynek będzie służył studentom kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

Tuż przed wyjazdem do Warszawy minister zdrowia wziął udział w briefingu prasowym. Zaczął od przytoczenia historii pacjenta, który w ostatnich godzinach trafił do sanockiego szpitala. Zgodnie z przekazem Adama Niedzielskiego, to zakażony koronawirusem 40-kilkulatek, który w stanie ciężkim potrzebował podpięcia do respiratora. Nie był zaszczepiony. Minister odpowiedział też na pytania o możliwość wprowadzenia obostrzeń w województwach, gdzie odnotowano najmniej szczepień.

Więcej w materiale VIDEO z briefingu prasowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Transmisja z oficjalnego otwarcia CSM.

źródło: Red., Uczelnia Państwowa w Sanoku

21-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)