REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Powrót zimy. Jaka pogoda jutro? (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Powrót zimy. Jaka pogoda jutro? (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. We wtorkowy poranek wielu z nas, patrząc na zewnątrz, przecierało oczy ze zdumienia. Szósty dzień kwietnia przywitał Sanok zimowymi krajobrazami. W nocy spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Zima ewidentnie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Wiadomo jednak nie od dziś, że „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”.

W środę w Sanoku znów może popadać śnieg, ale z mniejszą intensywnością niż dzisiaj. Meteorolodzy przewidują, że maksymalna temperatura wyniesie 4 stopnie C, minimalna nawet -7 stopni C. Słońce tylko wczesnym rankiem, później niebo zachmurzone.

IMGW wydało ostrzeżenie o opadach śniegu między innymi dla powiatu sanockiego.

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Opady śniegu
Stopień: 1
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm.
Uwagi: Brak.
Ważne: Od: 2021-04-06 02:00 do: 2021-04-06 11:00
synoptyk IMGW-PIB: Monika Kaseja
Czas wydania: 2021-04-05 12:49
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Prognoza pogody dla Podkarpacia na środę i czwartek:

od 07:30 07.04.2021 do 07:30 08.04.2021 (środa/czwartek)

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W górach i rejonach podgórskich przelotne opady śniegu. Miejscami opady krupy śnieżnej. Lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 2°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od -8°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz możliwe porywy do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. W pierwszej części nocy stopniowo zanikające, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od -10°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, okresami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

źródło: Red., IMGW-PIB

06-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)