REKLAMA
REKLAMA

SANOK: „Stare przedszkole” przechodzi do historii. Rozpoczyna się rozbiórka (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy wynika, że być może jeszcze dziś rozpocznie się rozbiórka budynku dawnego przedszkola przy ul. Kwiatowej w Sanoku. Obiekt administrowany w ostatnich latach przez TS „Sanoczanka” został sprzedany przez miasto w lipcu ubiegłego roku za 3 mln zł. Mają tutaj powstać mieszkania na sprzedaż.

W skład sprzedanego terenu wchodzi siedem działek o łącznej powierzchni 0,6040 ha.
Sanoczanom obiekt zlokalizowany pomiędzy ul. Kwiatową a ul. Krasińskiego na Wójtostwie kojarzy się przede wszystkim ze „starym przedszkolem” oraz z budynkiem, który w ostatnich latach administrowało Towarzystwo Sportowe „Sanoczanka”. Poszczególne lokale wynajmowane były lokalnym przedsiębiorcom. Mieścił się tutaj sklep spożywczy, bar, zakład fryzjerski, sklep sportowy, punkt naprawy sprzętu RTV i AGD, biuro rachunkowe, a dawniej wypożyczalnia gier. „Sanoczanka” była również siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej.

W lipcu 2020 roku rozstrzygnięto przetarg na zakup nieruchomości. Nabywcą został BAN DOM UD Sp. z o.o. Sp. k. za kwotę 3 mln złotych.

Zgodnie z zapowiedziami mają tu powstać mieszkania, które będzie można kupić.

Z informacji uzyskanych na placu budowy wynika, że rozbiórka obiektu może się rozpocząć jeszcze dziś.


05-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)