REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Szczepienia w szkołach. Rodzice nakłaniani do składania deklaracji?

SANOK / PODKARPACIE. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Otrzymaliśmy sygnały, że w niektórych szkołach powiatu sanockiego rodzice są nakłaniani do tego, aby podpisywać deklaracje szczepień.

Pakiet informacji dotyczący organizacji procesu szczepień określa obowiązki i zadania dyrektora szkoły. Są wśród nich m.in.: zorganizowanie zajęć z wychowawcą dla uczniów oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, zebranie od rodziców deklaracji dotyczących udziału dziecka w szczepieniu, współpraca z punktem szczepień, zorganizowanie miejsca na przeprowadzenie procesu szczepień (w zależności od możliwości lokalowo-organizacyjnych szkoły).

Robert Rybka

– Deklaracje nie są zbierane w czasie spotkań. Do spotkań zobligowała nas pani kurator i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Organizujemy spotkania informacyjne, bo do tego zostaliśmy zobligowani. Nie są to spotkania nakłaniające do szczepień, tylko informujące o możliwościach szczepień. Żadnych deklaracji podczas spotkań nie rozdajemy – podkreśla Robert Rybka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PREZYDENT DUDA: Jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia


Dyrektorów zobowiązano m.in. do upowszechnia wśród uczniów i ich rodziców informacji dotyczących akcji szczepień, nawiązania kontaktu z punktem szczepień, organizowania zajęć z wychowawcą dla uczniów. Kolejne kroki, które mają zostać podjęte będą zależne od zainteresowania szczepieniami w placówkach oświaty.

Marek Cycoń

– Przez kuratora zostaliśmy zobowiązani do przeprowadzenia takich spotkań. Były one prowadzone podczas wywiadówek. Krótka informacja. Nie sprawdzaliśmy obecności. To każdego indywidualna decyzja czy się zaszczepi, czy nie – zaznacza Marek Cycoń, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

Krzysztof Futyma

– Jako dyrektor zostałem zobowiązany do poinformowania o możliwości szczepień. Materiały informacyjne są przekazywane rodzicom podczas spotkań z wychowawcami. Przekazujemy jedynie kopie dokumentów, które otrzymaliśmy z kuratorium. Każdy ma swoje prawa. My prowadzimy akcję informacyjną – wyjaśnia Krzysztof Futyma, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku.

Dyrektorzy mają dwa tygodnie na przeprowadzenie wspomnianych akcji informacyjnych.

Grafika poglądowa.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PODKARPACKIE mówi STOP eksperymentom i segregacji sanitarnej

09-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Uwaga2021-09-09 18:04:37
0 0
Ważna informacja: Z wiarygodnymi informacjami na temat szczepionek przeciw COVID-19 można zapoznać się na stronach Światowej Organizacji Zdrowia, Amerykańskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, Europejskiej Agencji Leków, a także w białej księdze pt. „Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność”, opracowanej przez inicjatywę Nauka Przeciw Pandemii.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)