REKLAMA
REKLAMA

SANOK. W sobotę na Rynku ruszą ogródki gastronomiczne! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na sanockim Rynku trwają przygotowania do uruchomienia ogródków gastronomicznych. Według rządowego harmonogramu restauratorzy będą mogli w nich przyjmować gości już od soboty 15 maja. Wszystko odbywać się będzie w reżimie sanitarnym, ale i tak, wszyscy z utęsknieniem czekają na ten moment.

Zgodnie z harmonogramem rządu dotyczącym obostrzeń, gastronomia na świeżym powietrzu otwarta zostanie od 15 maja. Ogródki będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym (m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik).

W wielu podkarpackich miastach trwają przygotowania do tego momentu. Nie inaczej jest na Rynku w Sanoku. W najbliższą sobotę będzie tutaj można skorzystać z 6 ogródków gastronomicznych.

Początek ponownego otwierania się gastronomii w Sanoku połączony będzie z pojawieniem się w naszym mieście imprezy Street Food Polska Festival. Informowaliśmy o tym tutaj: Zapraszamy na Street Food Polska Festival w Sanoku!

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa dotyczące ogródków gastronomicznych

Konkretne wytyczne dla właścicieli ogródków restauracyjnych wynikają z opublikowanego w Dzienniku Ustaw rozporządzenia. Dowiadujemy się z niego, że należy pamiętać o tym, aby co drugi stolik w ogródku pozostawał wolny, a odległość między stolikami wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajdzie się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika

Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem opublikowanym przez rząd, od 29 maja otwarte zostaną również wnętrza restauracji. Jeśli chodzi o obostrzenia sanitarne, to maksymalne obłożenie lokalu nie będzie mogło przekraczać 50% i zachowany będzie musiał być bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Jakie jeszcze zmiany czekają na nas począwszy od 15 maja?

OD 15 MAJA

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku:

  • Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.
  • Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Kultura – cotwarte kina i teatry na świeżym powietrzu:

  • max 50 proc. obłożenia
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

  • limit do 25 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:

  • nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych
  • nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich
  • ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:

  • max 25 proc. publiczności

źródło: Red., Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

12-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)