REKLAMA
REKLAMA

Spalone pojemniki w Mrzygłodzie. Skandaliczne zachowanie i wandalizm! (FOTO)

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. W połowie sierpnia br. podpalono pojemniki na odpady zbierane selektywnie, ustawione przy moście w Mrzygłodzie. Straty wyceniono na około 2,5 tys. zł. Z dewastacją i wandalizmem mamy do czynienia nie pierwszy raz – w zeszłym roku nowe pojemniki zostały skradzione, a tym razem podpalone i kompletnie zniszczone.

Pojemniki przeznaczone były do zbierania odpadów z terenów rekreacyjnych, z których właściciele korzystają okolicznościowo. Niestety od początku sposób ich wykorzystywania pozostawiał wiele do życzenia – trudno było dostrzec jakąkolwiek segregację. Nieustannie wyrzucano do nich odpady budowlane z rozbiórki oraz z demontażu pojazdów, które powinny być odwiezione do Punktu Zbiórki Odpadów Segregowanych.

Zmiany klimatyczne to już nie zapowiedź odległej przyszłości, a wyzwanie dla teraźniejszości. Środowisko jest naszym wspólnym dobrem i tylko od nas samych zależy jego stan. Gmina organizuje system zbiórki odpadów, ale to mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości rekreacyjnych powinni stosować się do zasad segregacji, poszanowania własności publicznej, a przede wszystkim zachowania podstawowych zasad kultury – wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń!

źródło: Gmina Sanok

26-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)