REKLAMA
REKLAMA

Sprawca tragicznego wypadku aresztowany. Czy odpowie jak za zabójstwo? (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Stalowej Woli przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 37-letniego sprawcę makabrycznego wypadku, do którego doszło w weekend w Jamnicy pod Stalową Wolą. Pijany kierowca, który doprowadził do tragedii przeszedł operację i nadal przebywa w szpitalu. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaznaczył, że nie jest wykluczona zmiana kwalifikacji czynu i odpowiadanie przez Grzegorza G. za popełniony czyn jako za zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb małżeństwa, które zginęło w tym zdarzeniu. Przypomnijmy, że osierocili oni trójkę dzieci w wieku 3, 9 i 10 lat.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zadecydował o aresztowaniu 37-letniego Grzegorza G., który w stanie nietrzeźwości doprowadził do tragicznego wypadku w Jamnicy niedaleko Stalowej Woli. Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 14:00. Zginęło małżeństwo. 37-letnia Marzena i 39-letni Mariusz. Osierocili trójkę dzieci w wieku 3, 9 i 10 lat. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb ofiar wypadku.

Jak podali śledczy, kierowca audi, który spowodował wypadek miał 1,6 promila alkoholu. Przebywa w szpitalu, gdzie zaraz po zdarzeniu przeszedł operację.

Jak podawał Polsat News Grzegorz G. usłyszał dwa zarzuty. Spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw oraz odmówił składania wyjaśnień. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Jest jednak możliwość, że Grzegorz G. będzie potraktowany bardziej surowo.

Zleciłem Prokuraturze Krajowej analizę, czy w tej sprawie możemy rozważyć kwalifikację przestępstwa jako zabójstwo z zamiarem ewentualnym – powiedział we wtorkowym programie “Gość Wiadomości” minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Taka analiza jest w tej chwili na moje polecenie wykonywana. Musimy brać pod uwagę wszystkie okoliczności tego zdarzenia, bo taki zarzut bardzo trudno obronić przed polskim sądem. Natomiast nie wykluczam, że on zostanie w ten sposób zmieniony. Lecz przedwcześnie byłoby w tej chwili postawić tutaj kropkę i powiedzieć, że tak będzie, bo muszę opierać się tutaj na rzetelnej i skrupulatnej analizie profesjonalistów, prokuratorów, którzy to badają w Prokuraturze Krajowej – podkreślił Ziobro.

Na platformie zrzutka.pl powstała zbiórka pieniędzy dla trójki dzieci, które w wypadku straciły rodziców. Odpowiedź mieszkańców Podkarpacia i całego kraju była natychmiastowa. W niespełna dwa dni zebrano już prawie milion złotych.

LINK DO ZBIÓRKI

foto (8): OSP Grębów – Fb

źródło: Red., Polsat News, KPP Stalowa Wola, TVP Info


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

08-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)