REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Oddział zakaźny znów „Covid-owy”!

SANOK / PODKARPACIE. W kraju wzrasta liczba zakażeń Covid-19. Tak informuje Ministerstwo Zdrowia. W sanockim szpitalu Oddział Zakaźny znów zostanie dedykowany pacjentom zakażonych koronawirusem.

– Od jutra będziemy przekształcać Oddział Zakaźny na „oddział Covid-owy”. Czekamy na decyzję z województwa, ale musimy się przygotować. Wszyscy widzimy wzrost zakażeń. W tej chwili w naszym szpitalu hospitalizowanych jest 4 pacjentów, u których potwierdzono koronawirusa. Kolejni mają zostać przetransportowani. Na razie oczywiście nie jest to sytuacja dla nas kłopotliwa. Przypomnę, że w szczytowym momencie poprzedniej fali mieliśmy ponad 230 pacjentów „Covid-owych”. Jak sytuacja się rozwinie? To wyjaśni się w ciągu najbliższych dni, może tygodni – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych przypadkach  zakażenia koronawirusem. W województwie podkarpackim odnotowano 59 przypadków, w tym 6 w powiecie sanockim. 

zdjęcie poglądowe / archiwum redakcji

15-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (2)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Stop braku opieki medycznej2021-09-17 08:50:59
0 0
Przypomnę, że w szczytowym momencie poprzedniej fali mieliśmy ponad 230 pacjentów „Covid-owych”. Wziął to w cudzysłów bo pewnie pacjenci cierpieli na inne choroby zwane teraz współistniejącymi ale mieli pecha i mogli leczyć tylko koronawirusa. Sanoczanie! Jeśli ktokolwiek z waszych bliskich będzie zmuszony pójść do szpitala to dopilnujcie żeby trafił na oddział adekwatny do choroby. Dość już leczenia osób chorych na serce/udar/nerki na oddziale kowidowym! Domagajcie się dokumentacji medycznej i leków podawanych swoim bliskim, weryfikujcie czy są leczeni z chorób przewlekłych czy tylko czekają na oddziałach kowidowych aż ich stan się pogorszy! Pilnujcie żeby nie trafili później do pompowanych statystyk jako osoby zmarłe z chorobami współistniejącymi! W razie wątpliwości nie bójcie się zasięgnąć rady prawnika, w internecie jest sporo organizacji które walczą o prawa bezobjawowych pacjentów niesłusznie segregowanych na podstawie pozytywnego testu.
Serdeczne życzenia2021-09-17 11:54:23
0 0
Jako były pacjent covidowy, serdecznie życzę wszelkim covido-sceptycznym komentatorom, aby zdechli poprzez powolne duszenie się, z błaganiem o łyk tlenu. Żeby uwierzyli, jak już będzie za późno.