REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi z Sanoka na poligonie. Strzelania bojowe (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj szkolenie zintegrowane rozpoczął 35. Batalion Lekkiej Piechoty z Sanoka, który wchodzi w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze szkolić się będą w rejonie odpowiedzialności batalionu. Wszystkie strzelania bojowe terytorialsi wykonają na strzelnicach wybudowanych w ramach programu „Strzelnica w powiecie” oraz na obiektach cywilnych. Zakończenie poligonu jest planowane na dzień obchodów Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W ostatnich dniach szkolenia odbędzie się sprawdzian praktycznych umiejętności żołnierzy, podsumowujący etap szkolenia specjalisty.

Żołnierze 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka rozpoczęli poligonowe szkolenie zintegrowane, które podsumowuje etap szkolenia specjalisty. W czasie zajęć instruktorzy zadbają również o wyrównanie poziomu wyszkolenia żołnierzy, którzy byli zaangażowani w walkę z COVID-19. Poligon prowadzony będzie w stałym rejonie odpowiedzialności sanockiego batalionu, na terenie powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego oraz brzozowskiego. Strzelania bojowe żołnierze wykonają na strzelnicach w Tryńczy, Maleniskach i Łańcucie. Dla terytorialsów z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty jest to poligon szczególnie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy cały okres szkolenia, tj. 14 dni, będą ćwiczyć w pobliżu swoich domów. Zakończenie szkolenia zintegrowanego zaplanowano na 26 września.

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Terytorialsi realizują je w ramach szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej doskonalą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz WOT raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Dodatkowo szkolenie zintegrowane daje możliwości przeprowadzenia strzelania o zróżnicowanym stopniu złożoności. Ponadto zastosowana po raz pierwszy forma szkolenia pododdziałów w stałych rejonach odpowiedzialności w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy i podwyższanie zdolności wsparcia lokalnej społeczności.

kpt. Witold Sura
Rzecznik prasowy 3 PBOT

zdjęcia: DWOT

źródło: materiały nadesłane

14-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)