REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi z Sanoka na poligonie. Strzelania bojowe (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj szkolenie zintegrowane rozpoczął 35. Batalion Lekkiej Piechoty z Sanoka, który wchodzi w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze szkolić się będą w rejonie odpowiedzialności batalionu. Wszystkie strzelania bojowe terytorialsi wykonają na strzelnicach wybudowanych w ramach programu „Strzelnica w powiecie” oraz na obiektach cywilnych. Zakończenie poligonu jest planowane na dzień obchodów Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W ostatnich dniach szkolenia odbędzie się sprawdzian praktycznych umiejętności żołnierzy, podsumowujący etap szkolenia specjalisty.

Żołnierze 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka rozpoczęli poligonowe szkolenie zintegrowane, które podsumowuje etap szkolenia specjalisty. W czasie zajęć instruktorzy zadbają również o wyrównanie poziomu wyszkolenia żołnierzy, którzy byli zaangażowani w walkę z COVID-19. Poligon prowadzony będzie w stałym rejonie odpowiedzialności sanockiego batalionu, na terenie powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego oraz brzozowskiego. Strzelania bojowe żołnierze wykonają na strzelnicach w Tryńczy, Maleniskach i Łańcucie. Dla terytorialsów z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty jest to poligon szczególnie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy cały okres szkolenia, tj. 14 dni, będą ćwiczyć w pobliżu swoich domów. Zakończenie szkolenia zintegrowanego zaplanowano na 26 września.

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Terytorialsi realizują je w ramach szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej doskonalą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz WOT raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Dodatkowo szkolenie zintegrowane daje możliwości przeprowadzenia strzelania o zróżnicowanym stopniu złożoności. Ponadto zastosowana po raz pierwszy forma szkolenia pododdziałów w stałych rejonach odpowiedzialności w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy i podwyższanie zdolności wsparcia lokalnej społeczności.

kpt. Witold Sura
Rzecznik prasowy 3 PBOT

zdjęcia: DWOT

źródło: materiały nadesłane

14-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (1)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Realista2021-09-17 22:32:30
0 0
Do "Rezerwisty" pasuje się obudzić bo mamy 21 wiek i to co było w twojej rezerwie nijak ma się do teraźniejszości , fajnie siedziało się dwa lata plackiem na jednostce ??? bo tak mniej więcej wspominają rezerwiści z tamtych okresów nic was przydatnego nie uczyli . Jeśli chodzi o obozowisko koło policji to proszę zwrócić się PO PSL za mocą których zlikwidowano jednostki wojskowe a ziemię i budynki sprzedawano za grosze i tak właśnie jedyny płac w Sanoku to boisko koło policji i "strzelnica " . A bo tak jeszcze o tym sprzęcie ja zapraszam i zobaczysz jaki to super nowoczesny sprzęt jest że chłopaki już mundury kupują bo na wymiance po trzech latach dają im drugi sort czyli używane , bo dostanie munduru , grota chyba nie jest czymś wygórowanym.