REKLAMA
REKLAMA

W Besku trzech kierowców straciło prawo jazdy. Kolejnych dwóch w Sanoku i w Długiem

BESKO / SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Działania kontrolne przeprowadzone były głównie w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mieszkańcy mogą codziennie zwiększać swoje bezpieczeństwo dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy może mieć wpływ na to co się dzieje w jego rejonie zamieszkania. Sytuacja z kilku ostatnich dni pokazała, jak to narzędzie jest przydatne na przykład w walce z kierującymi pojazdami, którzy jadąc z nadmierną prędkością, w sposób rażący, lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Przypominamy, że jazda z nadmierną prędkością to ryzyko utraty uprawnień do kierowania, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W ciągu ostatnich dni, na terenie powiatu sanockiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 5 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Działania kontrolne przeprowadzone były głównie w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miejscowości Besko, kierowca fiata pędził z prędkością 110 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W tej samej miejscowości, jeszcze dwóch innych kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość – kierujący pojazdem marki BMW, który na liczniku miał 107 km/h oraz kierowca volkswagena jadący z prędkością 108 km/h. Kolejnych kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Dmowskiego w Sanoku oraz w miejscowości Długie.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki drogowe są zmienne i mogą być niebezpieczne. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną wypadku.

Zachęcamy także mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Każde wskazane zgłoszenie jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Sanok

zdjęcie poglądowe / archiwum KPP Ustrzyki Dolne

07-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)