REKLAMA
REKLAMA

W Trepczy pocięto i zdewastowano banery przypominające o wartości rodziny i wiary (ZDJĘCIA)

TREPCZA / PODKARPACIE. Pod koniec marca w Trepczy, przy głównej drodze, zainstalowano pięć banerów z treściami promującymi takie wartości jak rodzina, ochrona życia i wiara katolicka. Plakaty powstały za prywatne pieniądze, na prywatnej działce Stanisława Lewickiego. Kilka dni temu ktoś pociął plakaty, pozrywał mocowania i same banery. Dwa skradziono. Sprawa trafiła na policję.

Metalowe konstrukcje, a na nich banery powstały 23 marca przy głównej drodze w Trepczy. Zostały umieszczone na prywatnej działce Stanisława Lewickiego, radnego Rady Powiatu Sanockiego.

Zaprezentowano pięć plakatów z grafikami i hasłami nawiązującymi do wartości społecznych i chrześcijańskich.

W ostatnim czasie, podobne banery zauważyłem przejeżdżając przez wiele polskich miast. Uznałem, że to dobry pomysł na wypromowanie podstawowych wartości, jakimi są: rodzina, życie w rodzinie i ochrona życia poczętego. To bardzo ważne dla mnie idee, z którymi całkowicie się utożsamiam – mówi nam Stanisław Lewicki.

Na poszczególnych banerach umieszczono grafiki przedstawiające: rodziców z dzieckiem, nienarodzone dziecko w łonie matki, twarz nienarodzonego dziecka, a także wizerunek Jezusa Chrystusa. Na ostatnim był sam napis. Plakaty opatrzone były hasłami (kolejno): „Tak dla rodziny”, „Jestem zależny, ufam Tobie”, „Mam 5 miesięcy”, „Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” i „Kochajcie się mamo i tato”, .

Właściciel działki, na której zaistniały opisane banery zaznacza, że za wszystko zapłacił z własnej kieszeni.

To była tylko i wyłącznie moja inicjatywa, za którą zapłaciłem kwotę około 800 zł z własnych środków – zaznacza Stanisław Lewicki.

Pomysły na grafiki i hasła zaczerpnięte zostały z Fundacji Nasze Dzieci Kornice.

foto: Red.

W ubiegły piątek rano mieszkańcy Trepczy zauważyli, że banery zostały zdewastowane, a część skradziona. Jak relacjonuje nasz rozmówca, mocowania zostały przecięte, a plakaty pozrywane. Niektóre banery ponacinano ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem.

Myślę, że zrobiło to kilka osób, co najmniej trzy. Na miejscu pozostawiono wiele odciśniętych śladów butów – mówi radny i dodaje:

Nie można zaakceptować takiego zachowania, ponieważ ja nikogo nie obraziłem i takiego zamiaru nigdy nie miałem. Zdjęcia odwoływały się do humanistycznych wartości, przede wszystkim promujących ogromną wartość, jaką jest rodzina. Gdyby ktoś po sąsiedzku wywiesił banery o diametralnie odmiennych treściach, nigdy nie pomyślałbym nawet o ingerencji w taką prezentację. Każdy może to ocenić i wyrobić sobie zdanie. Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy i opinie. W moim przypadku tego nie uszanowano.

Sprawa została zgłoszona w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku. Funkcjonariusze nie informują jednak o szczegółach prowadzonych czynności.

W piątek otrzymaliśmy zawiadomienie o kradzieży i zniszczeniu mienia. Wstępnie pokrzywdzony oszacował straty na kwotę około 800 złotych. Dalsze czynności prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku – informuje nas kom. Monika Hędrzak, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

foto: nadesłane

13-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Chciałem podziekowac Panu Lewickiemu za te banery 2021-04-13 11:41:04
0 0
To dobrze że są jeszcze osoby które przypominają o wartościach w naszej coraz bardziej zdegenerowanej ojczyźnie i Kościele Katolickim pod rządami PiS
Odpowiedz
Andrzej Olesiuk2021-04-14 08:05:16
0 0
Zrobili to ludzie zdemoralizowani, którzy nienawidzą życia, piękna, miłości.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)