REKLAMA
REKLAMA

Wakacyjne loty z Jasionki! Gdzie możesz się dostać?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają wakacyjne trasy z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Od czerwca samoloty narodowego przewoźnika polecą do Gdańska i Szczecina oraz do chorwackiego Zadaru. Połączenia będą obsługiwane samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

LOT1
Foto: Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka / mat. nadesłane

Loty do Gdańska będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz w soboty. Rejsy zaplanowano w dniach od 19 czerwca do 11 września.

Połączenie do Szczecina będzie dostępne również dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Loty odbywać się będą od 14 czerwca do 10 września.

Podróż z Jasionki nad Bałtyk zajmie niewiele ponad godzinę.

Bezpośrednie połączenie do Zadaru w Chorwacji będzie realizowane w soboty. Pierwszy lot jest zaplanowany na 19 czerwca.

– Ubiegłoroczna akcja LOT na Wakacje cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu połączeń do Gdańska, Szczecina i Zadaru. Loty krajowe to nie tylko możliwość szybkiej i komfortowej podróży nad polskie morze, ale także szansa dla gości z północnej Polski do poznania piękna Podkarpacia – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Prezes podrzeszowskiego lotniska stwierdził, że bezpośrednie połączenie z Zadarem szczególnie wychodzi naprzeciw potrzebom rodzin z dziećmi, które chcą uniknąć męczącej podróży.

– Wierzę, że chorwackie słońce będzie magnesem, który przyciągnie na lotnisko w Jasionce wielu pasażerów – dodaje Adam Hamryszczak.

– To kolejny rok, w którym nasz narodowy przewoźnik mocno stawia na Podkarpacie. Wakacyjne loty krajowe sprawdziły się w ubiegłym roku jako narzędzie rozwoju turystyki, a także dobry sposób na promocję województwa. Z kolei Zadar to stolica naszego partnerskiego regionu w Chorwacji, miasto o bogatej historii i kulturze, a przede wszystkim świetny punkt wypadowy do żeglowania po Adriatyku. Cieszę się, że mimo niezwykle trudnego czasu dla branży, lotnisko w Jasionce rozwija swoją ofertę w każdym segmencie rynku – podkreśla Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Źródło: Biuro Prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka / mat. nadesłane

24-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)