REKLAMA
REKLAMA

Wichury sieją spustoszenie. Drzewa spadają na samochody (ZDJĘCIA)

SANOK / KROSNO / PODKARPACIE. W nocy strażacy z terenu powiatu krośnieńskiego interweniowali 12 razy. Od rana odnotowywane są kolejne wyjazdy, również na terenie powiatu sanockiego. Łamią się gałęzie i konary, spadają także całe drzewa. Niektóre prosto na samochody, miażdżąc ich konstrukcję. Na Połoninie Wetlińskiej wieje z prędkością ponad 150 km/h! Uważajcie na siebie, zabezpieczcie samochody.

Wczoraj jednostki straży pożarnej z terenu powiatu krośnieńskiego interweniowały 12 razy w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Dzisiaj wyjeżdżaliśmy trzy razy. Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych gałęzi, konarów i drzew, które blokowały drogi – mówi nam mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie. – Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Rymanowie-Zdroju, gdzie wczoraj drzewo spadło na kilka zaparkowanych samochodów oraz we Wrocance, gdzie dzisiaj wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego.

Wczoraj w działaniach wzięło udział łącznie 11 zastępów OSP oraz 6 PSP.

We wspomnianym Rymanowie-Zdroju zniszczonych zostało kilka samochodów osobowych, na które spadły drzewa. Zdjęcia z interwencji otrzymaliśmy od druhów z OSP Rymanów-Zdrój.

Ulica Leśna w Rymanowie-Zdroju

Ulica Parkowa w Rymanowie-Zdroju

W powiecie sanockim noc była zdecydowanie spokojniejsza. Nie odnotowano bowiem wyjazdu do usuwania skutków wichur. Interwencje rozpoczęły się jednak wraz z nadejściem poranka. Do godziny 10:30 sanocka komenda otrzymała pięć zgłoszeń.

W Bukowsku, Falejówce i w Kostarowcach powalone drzewa blokowały drogi powiatowe. W Odrzechowej doszło do podobnej sytuacji na drodze gminnej. Z kolei w Strachocinie drzewo niebezpiecznie zbliżyło się do linii energetycznej – przekazuje mł. kpt. Anna Kozłowska, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Meteorolodzy wydali alert. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dotyczy całego Podkarpacia i wielu regionów w Polsce. Pisaliśmy o tym tutaj: SANOK. Silne podmuchy wiatru. W porywach do 80 km/h. Ogólnopolskie media podają, że bardzo mocno wieje szczególnie nad morzem oraz w górach, gdzie porywy wiatru przekraczają 140 km/h. Z kolei profil Obserwator Burz – Podkarpacie na Facebooku podał po 10:00, że na Połoninie Wetlińskiej porywy sięgają już 152,2 km/h!

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr / 1
Obszar, powiaty: powiat sanocki.
Ważność: od godz. 10:00 dnia 20.10.2021 do godz. 18:00 dnia 21.10.2021
Prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach okresami do 80 km/h, z południowego zachodu i południa.
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Tomasz Knopik.
Czas wydania: 2021-10-20 07:01.

foto (10): OSP Rymanów-Zdrój


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

21-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)