REKLAMA
REKLAMA

Więcej żubrów, wilków, rysi

PODKARPACIE. Podkarpacie przoduje wśród województw pod względem liczebności wielu gatunków zwierząt chronionych. Od lat jest tutaj najwięcej niedźwiedzi brunatnych, rysi i wilków. Znajduje się również w czołówce, biorąc pod uwagę liczebność żubrów i bobrów europejskich. W 2020 roku, z wyjątkiem bobrów, pogłowie pozostałych wymienionych zwierząt wzrosło w porównaniu z 2019 rokiem.

W 2020 roku w województwie podkarpackim żyło 720 żubrów. Pod względem ich liczebności większe pogłowie tych zwierząt znajdowało się tylko w województwie podlaskim (982). Niedźwiedzi brunatnych żyło 311, rysi 349, wilków 1 147. Były to najliczniejsze populacje tych zwierząt wśród wszystkich województw.

Bobrów europejskich naliczono w ub. roku na Podkarpaciu 14 480, a pod względem ich liczebności, Podkarpacie znajdowało się na 4. miejscu. Najwięcej bobrów odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim – 17 000.

W 2020 roku poza bobrami, zwiększyły się populacje pozostałych wymienionych zwierząt chronionych, w porównaniu z 2019 rokiem. Żubrów było więcej o 43 sztuki, wilków o 67, a rysi i niedźwiedzi brunatnych po 7 sztuk. Natomiast bobrów europejskich w 2020 roku było o 270 sztuk mniej niż w 2019 roku.

Grafika poglądowa

Urząd Statystyczny w RzeszowieZOBACZ RÓWNIEŻ:
WERLAS. Wilki spacerujące pomiędzy domami? „Psy likwidowane na bieżąco” (VIDEO)ZOBACZ RÓWNIEŻ:

M. KUCHCIŃSKI o tzw. ustawie segregacyjnej. „Obowiązkiem państwa jest obrona wszystkich obywateli” / tvPolska.pl

 

01-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)