REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ. Kobieta zamarzała w mieszkaniu. Policjanci wyważyli drzwi!

ZAGÓRZ. Zgłoszenie i podjęte działania pomogły 72-letniej kobiecie, której groziło wychłodzenie. Policjanci wyważyli drzwi i weszli do budynku, w którym znajdowała się osłabiona i potrzebująca pomocy seniorka. Mieszkanka gminy Zagórz, trafiła do szpitala.

W minioną sobotę, sanoccy policjanci zostali powiadomieni o mieszkance gminy Zagórz, która od kilku dni nie wychodziła z mieszkania. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mieszkająca samotnie kobieta jest w budynku i pomimo pukania oraz głośnego wołania nie otwiera drzwi.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci referatu patrolowo -interwencyjnego. Zgłaszający przekazał funkcjonariuszom, że widział przez okno leżącą w łóżku kobietę, która prawdopodobnie potrzebuje pomocy, jednak nie otwiera drzwi. Policjanci potwierdzili ten fakt i musieli znaleźć sposób, aby dostać się do środka. Z uwagi na obawę zagrożenia życia i zdrowia mundurowi, podjęli decyzję o wyważeniu drzwi i otwarciu mieszkania siłą.

Wspólnie ze zgłaszającym weszli do środka, gdzie zastali leżącą, wyziębioną i osłabioną kobietę. Interweniujący udzielili jej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę wezwanej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. 72-latka została przewieziona do szpitala.

Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach starszych, mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Reagujmy! Wystarczy zadzwonić na bezpłatny telefon alarmowy 112. Nasze działanie może uratować ludzkie życie.

KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Okiem Polonii w Danii! C-19 jak każda inna choroba! Rząd nie walczy z ludźmi!

tvPolska

29-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)