REKLAMA
REKLAMA

Zjeżdżał na nartach z Połoniny Caryńskiej. Złamał nogę (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Kolejną interwencję w górach opisują ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR. W poniedziałek udzielali oni pomocy mężczyźnie, który podczas zjazdu na nartach skiturowych w okolicy zielonego szlaku na Połoninie Caryńskiej prawdopodobnie złamał podudzie. Poszkodowany został przetransportowany na Przełęcz Wyżniańską, gdzie czekała już na niego załoga pogotowia.

Do centrali w Sanoku wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który podczas zjazdu na nartach skiturowych w okolicy zielonego szlaku na Połoninie Caryńskiej prawdopodobnie złamał podudzie. Do miejsca zdarzenia wyruszyli ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych oraz kilku ratowników ochotników z Wetliny. Po dotarciu do poszkodowanego, wdrożono stosowne procedury w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz medyczne czynności ratunkowe. Następnie rozpoczęto ewakuację poszkodowanego na Przełęcz Wyżniańską, gdzie został przekazany załodze karetki z Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanok – relacjonują ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

źródło: Bieszczadzka Grupa GOPR / Fb

09-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)