REKLAMA
REKLAMA

Zjeżdżała na sankach, złamała nogę. Narciarz uderzył w drzewo (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Pracowity dzień (13 stycznia) za ratownikami z Grupy Bieszczadzkiej GOPR. W dwóch przypadkach pomagali oni osobom, które złamały nogę. W okolicach Małej Rawki narciarz uderzył w drzewo.

– O godzinie 11.40 dostaliśmy zgłoszenie od Pani, która w okolicy Woli Matiaszowej, podczas zjeżdżania na sankach złamała nogę. Po zaopatrzeniu przez ratowników i zwiezieniu została przekazana załodze karetki pogotowia – piszą ratownicy. 

– Kolejne zgłoszenie wpłynęło o 12.24, także do otwartego złamania. Tym razem mężczyzna schodzący z Połoniny Wetlińskiej, będąc już w Wetlinie, poślizgnął się na drodze, w wyniku czego złamał nogę. Po zaopatrzeniu, poszkodowany został przekazany załodze karetki pogotowia – czytamy na fanpage GOPR Bieszczady, fb. 

– Ostatnie zgłoszenie tego dnia – wpłynęło przed godziną 14.00. W okolicy Małej Rawki, skiturowiec podczas zjazdu w lesie uderzył w drzewo, w wyniku czego doznał złamania podudzia. Pierwsi ratownicy dotarli do poszkodowanego bardzo szybko, ponieważ akurat w tym czasie trenowali w okolicy miejsca zdarzenia. Niedługo potem dotarła kolejna ekipa ratowników. Po zaopatrzeniu termicznym mężczyzny i podaniu środków przeciwbólowych, nastąpił transport poszkodowanego na Przełęcz Wyżniańską, gdzie został przekazany załodze karetki pogotowia – kończą ratownicy. 

foto: GOPR Bieszczady / fb

14-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)