REKLAMA
REKLAMA

Akcje poszukiwawcze GOPR-owców! Odnalezione ciało kobiety (ZDJĘCIA)

W ciągu ostatnich dwóch dni uczestniczyliśmy w dwóch akcjach poszukiwawczych. W obu przypadkach przeszukiwaliśmy teren za pomocą drona. 12-tego stycznia na prośbę policji wsparliśmy poszukiwania mężczyzny w Bukowsku natomiast 13-tego – zaginionej mieszkanki Nowego Sącza.

Poszukiwania z pomocą statku bezzałogowego polegają na przelocie w wyznaczonym sektorze i dokonaniu od kilkudziesięciu do kilkuset zdjęć, tworząc w ten sposób ortofotomapę terenu. Następnie oprogramowanie Saruav przy pomocy skomplikowanych algorytmów przeszukuje zdjęcia pod kątem tych, na których potencjalnie możne znajdować się człowiek. Jeśli program wskaże potencjalne miejsce, analityk potwierdza lub odrzuca wytypowanie jako trafne lub błędne wskazanie.

Do chwili obecnej nie udało się znaleźć zaginionego mężczyzny z Bukowska natomiast nowe poszlaki w sprawie zaginionej kobiety z Nowego Sącza doprowadziły w dniu (13 bm.) do ujawnienia ciała zaginionej (miejsce odnalezienia znajdowało się poza wskazanymi sektorami do przeszukania przez naszych operatorów drona).

Dron oraz samochód operacyjny został zakupiony w ramach projektu pn. „SOS – na ratunek – centrum szkoleniowe dla organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020.

źródło: GOPR Bieszczady, fb


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TRAGEDIA: Wypadek na przejeździe kolejowym! Zginął kierowca (ZDJĘCIA)


ZOBACZ TAKŻE:

KONFEDERACJA: Hipokryzja posłów PiS! Chcą szczepić wszystkich, tylko nie siebie!     tvPolska.pl

15-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)