REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Wiki Sanok walczy! Mecz dziś o godz. 19:00!

SANOK / PODKARPACIE. Ligowe rozgrywki w ligach regionalnych na finiszu. W sobotnie popołudnie spadek do klasy okręgowej zaliczył zespół Ekoball-u Stali Sanok. Z kolei ostateczny awans do IV ligi wywalczyła ekipa Cosmosu Nowotaniec. Jaki los czeka drużynę Wiki Sanok, która walczy o utrzymanie w krośnieńskiej okręgówce? Niedzielna (19 bm.) wygrana nad Przełomem Besko, daje jeszcze nadzieję na utrzymanie się na tym poziomie rozgrywek.

Mecz Wiki Sanok – Czarni Jasło, dziś (24 czerwca), godz. 19:00 (Wiki Arena)

W przedostatniej kolejce Wiki Sanok udała się do Beska na mecz z miejscowym Przełomem. Wynik iście hokejowy. A piłkarze zafundowali kibicom prawdziwy rollercoaster. Najpierw gospodarze strzelili dwie bramki. Następnie Wiki odpowiedziała 4 trafieniami. Piłkarze Przełomu nie odpuszczali i był remis 4:4. Ostatnie dwa ciosy wyprowadzili jednak podopieczni Sylwestra Kowalczyka i zgarnęli tym samym komplet punktów.

tabela: Łączy nas Piłka

Z okręgówki automatycznie spada 3 drużyny. Po degradacji MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne i Ekoball-u Stali Sanok z IV ligi, ta liczba zwiększa się do 5 zespołów. 12 miejsce daje więc utrzymanie. Zespół Wiki Sanok ma na swoim koncie 43 oczka. Tyle samo co Cisy Jabłonica Polska i Zamczysko Mrukowa. Tych pierwszych wyprzedamy lepszym dorobkiem punktowym, w małej tabeli, sporządzonej na bazie meczów pomiędzy trzema zainteresowanymi zespołami.

Co daje utrzymanie, co może pogrążyć?

Aby nie patrzyć się na inne drużyny potrzeba wygranej w ostatniej kolejce. Zadanie do zrealizowania, ale na pewno łatwo nie będzie, bo przeciwnikiem zespół Czarnych Jasło.

W ostatniej kolejce Cisy Jabłonica Polska podejmują Przełęcz Dukla. Z kolei Zamczysko Mrukowa gra z Ostoją Kołaczyce.

W przypadku porażek wszystkich zespołów roszad w „małej tabeli” nie będzie. Sytuacja ulegnie zmianie, gdy Wiki przegra, a bezpośredni rywale zdobędą punkty. Wspomniane Cisy grają z Przełęczą Dukla. Porażka Wiki i porażka Cisów, przy wygranej lub remisie ekipy Zamczyska nie daje nam utrzymania. Mamy gorszy bilans bezpośrednich pojedynków z drużyną Cisy Jabłonica Polska (wygrana u siebie 4:2, porażka na wyjeździe 0:3).

Porażka Wiki i porażka Zamczyska, przy jakiejkolwiek zdobyczy punktowej zespołu z Jabłonicy Polskiej, premiuje nasz zespół, bo bezpośredni bilans meczów z Mrukową mamy na plus (wygrana u siebie 2:0, porażka na wyjeździe 1:3).

Jedno jest pewne! Emocji nie zabraknie do ostatnich chwil sezonu 2021 / 2022 w krośnieńskiej okręgówce. A na oficjalne potwierdzenie spadków i awansów, i tak musimy poczekać do zakończenia sezonu we wszystkich ligach i do potwierdzenia przez zespołu udziału w rozgrywkach w kampanii 2022 / 2023. Termin mija 30 czerwca.

foto: Tomasz Sowa, archiwum eSanok.pl

 

24-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)