REKLAMA
REKLAMA

AUTOSAN: „Możliwości podwyżek płac są ograniczone”. Mamy najświeższy komentarz zarządu (ANKIETA)

SANOK / PODKARPACIE. Wciąż nierozwiązany pozostaje spór pomiędzy pracownikami Autosanu a zarządem spółki. Od dwóch tygodni, załoga protestuje w przerwach śniadaniowych. Są syreny, gwizdy i okrzyki. Pracownicy domagają się podwyżek wynagrodzeń. Zgodnie z naszą zapowiedzią, publikujemy najświeższy komentarz zarządu Autosanu do aktualnej sytuacji.

O ostatnich protestach załogi Autosanu pisaliśmy tutaj:

Pracownicy Autosanu nie odpuszczają. „Nie mamy porozumienia” (VIDEO)

Również wcześniej, gdy na jedną z pikiet zostaliśmy zaproszeni przez osoby związane ze środowiskiem pracowników. Relacjonowaliśmy to tutaj: Pikieta pracowników Autosanu. Jakie mają postulaty? Tego nie wiemy (VIDEO, ANKIETA)

PIKIETA W AUTOSANIE – 4.02.2022

Wszyscy widzimy co się dzieje w kraju. Inflacja szaleje, pracownicy chcą zarabiać więcej – mówiła nam kilka dni temu Ewa Latusek, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Autosanie.

Załoga złożyła u władz spółki pismo, w którym domaga się 10% podwyżek.

Prezes przedstawił nam swoje pomysły na rozwiązanie tej sytuacji, ale na ten moment nie mamy porozumienia – zaznaczała Ewa Latusek.

Dzisiaj ma odbyć się kolejne spotkanie przedstawicieli załogi fabryki z zarządem spółki.

zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Publikujemy komentarz zarządu Autosanu do aktualnej sytuacji. Przekazała go Katarzyna Hydzik, Kierownik Działu Marketingu
w Autosanie.

Zarząd AUTOSAN sp. z o.o. prowadzi dialog ze wszystkimi organizacjami związkowymi działającymi w Spółce, jako stroną społeczną reprezentującą załogę i dąży do wypracowania optymalnych rozwiązań we wszystkich sprawach istotnych dla pracodawcy i pracowników. Aktualnie możliwości Spółki w kwestii podwyżek wynagrodzeń pracowników są ograniczone i determinowane sytuacją ekonomiczno – finansową zakładu.

AUTOSAN sp. z o.o. realizuje obecnie największy w ostatnich latach kontrakt na dostawę 90 szt. autobusów przegubowych dla Warszawy. Spółka startuje we wszystkich postępowaniach, w których oferowane przez zakład pojazdy spełniają Specyfikacje Warunków Zamówienia. Fabryka realizuje także kontrakty na produkty specjalne znajdujące się w ofercie dla Sił Zbrojnych RP.

Jedną z szans na rozwój Spółki AUTOSAN jest produkcja autobusów zeroemisyjnych. Na przełomie I i II kwartału 2022 roku zakończy się proces homologacyjny autobusu wodorowego SANCITY 12LFH. W ubiegłym roku przeprowadzone były pierwsze testy drogowe tego pojazdu, natomiast w kolejnych miesiącach wykonywane są testy eksploatacyjne w ruchu ulicznym. Do Spółki zgłosiły się już pierwsze miasta zainteresowane testowaniem. W pierwszej kolejności SANCITY 12LFH w ruchu miejskim przebadany zostanie przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Na bieżąco analizowane są ogłaszane postępowania przetargowe dotyczące autobusów wodorowych pod kątem możliwości zaoferowania produktów AUTOSAN. Liczymy, że w bieżącym roku takich postępowań będzie dużo, biorąc pod uwagę zainteresowanie samorządów i przewoźników tego typu pojazdami.

W AUTOSAN sp. z o.o. aktualnie pracuje ok. 400 pracowników, w tym 70% załogi na stanowiskach produkcyjnych. Sprawy związane z wynagrodzeniem pracowników stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i jako takie nie podlegają upublicznieniu. Nabór specjalistów na wakujące stanowiska prowadzony jest na bieżąco stosownie do pojawiających się potrzeb. Oferty pracy publikowane są na stronie internetowej autosan.pl.

Z uwagi na fakt, że Spółka wykonuje prace w ramach konsorcjum PGZ-WISŁA, strategicznego programu dla bezpieczeństwa państwa, wprowadzono ograniczenia związane z utrwalaniem obrazu z terenu zakładu.

źródło: Red., materiały nadesłane

Czy postulaty pracowników AUTOSANU powinny zostać spełnione?


TAK
NIE
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK (210)
NIE (75)
Zagłosuj.
16-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)