REKLAMA
REKLAMA

BESKO. Wójt apeluje o pomoc finansową

BESKO / PODKARPACIE. Samorząd gminy Besko zawraca się z prośbą o wsparcie finansowe do wszystkich chcących udzielić pomocy osobom niepełnosprawnym na Ukrainie obsługiwanych przez szpital/hospicjum Raliwce.

Kilka lat temu Gmina Besko nawiązała współpracę z miejscowością Ralivka położoną w rejonie samborskim w zachodniej Ukrainie. Mieszkańcy Ralivki to w znacznej części potomkowie przesiedleńców z Beska.

W czasie wojny Ralivka stała się tymczasowym domem dla ponad 1000 uchodźców z terenów wschodniej Ukrainy gdzie prowadzone są intensywne działania wojenne. Wśród osób, które były zmuszone uciekać przed nieludzkimi represjami wojsk rosyjskich jest wielu wymagających specjalnej opieki niepełnosprawnych, w tym również poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Niestety Samborski Rejonowy Szpital „Hospis” im. św. Matki Teresy, funkcjonujący na terenie gromady Ralivka nie dysponuje samochodem, który byłby dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Dramatyczna sytuacja spowodowana wojną oraz pilna potrzeba organizowania transportu dla personelu medycznego i osób niepełnosprawnych, zmusiły wójta Ralivki oraz dyrekcję szpitala/hospicjum o zwrócenie się do wójta gminy Besko z prośbą o zorganizowanie wsparcia w zakresie zakupu samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Samorząd gminy Besko zawraca się o wsparcie finansowe do wszystkich chcących udzielić pomocy osobom niepełnosprawnym na Ukrainie obsługiwanych przez szpital/hospicjum Raliwce.

Pieniądze można przekazywać na rachunek w Banku BGK 69 1130 1105 0005 2146 8820 0028 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

Za zebrane środki zostanie zakupiony używany samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, który zostanie w sposób formalny przekazany przez gminę Besko wspólnocie samorządowej Ralivki.

Szacowany koszt zakupu samochodu to około 18 000,00 zł.

zdjęcie podglądowe

źródło: UG Besko

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE: Czarna seria. Nie żyje kolejny motocyklista

Zdjęcie poglądowe. Archiwum Straży Pożarnej


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

18-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)