REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Chcieli jechać na akcję. Wóz strażacki nie miał… silnika!?

TERKA / PODKARPACIE. W miejscowości Ropienka w powiecie bieszczadzkim wybuchł pożar domu (25 bm.). Osoby zamieszkujące dom ewakuowały się przed przybyciem na miejsce służb. Okoliczni strażacy szybko ruszyli na pomoc. Stosunkowo blisko do pożaru mieli ochotnicy z Terki. Nie mogli jednak wziąć udziału w akcji. Gdy chcieli uruchomić wóz strażacki, który posiadają na stanie, jak twierdzi nasz Czytelnik, miał on wymontowany silnik.

– Pojazd nie był kilka lat używany. Było nam po prostu głupio, że w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy i jesteśmy tak blisko, nie możemy pomóc. Zniszczenia po pożarze są ogromne, gdybyśmy mieli sprawny pojazd na pewno szybciej dotarliśmy na miejsce, niż jednostki oddalone po kilkanaście, czy kilkadziesiąt kilometrów. Aby wejść do środka remizy musieliśmy rozwiercić zamki. Gdy samochód nie chciał odpalić, dość szybko okazało się, że nie ma on silnika  – mówi nam anonimowo jeden ze strażaków.

Grafika poglądowa. Foto: nadesłane, OSP Wojtkowa

O komentarz postanowiliśmy poprosić prezesa OSP Terka, pana Witolda Pasławskiego. 

– Ktoś szuka sensacji. Ochotnicza Straż Pożarna w Terce istnieje tylko na papierze. Nie ma chętnej młodzieży do zaangażowania się w pracę jednostki. W oddalonym o około 2 km Bukowcu jest specjalistyczny wóz za milion złotych i nie byli oni wzywani do pożaru w Ropience – zaznacza naczelnik.

– Samochód nie był używany około 5 lat. Pojazd ma ponad 50 lat. Strach nim na akcję wyjeżdżać. Nie mówiąc o tym, że nie mamy podstawowych rzeczy na wyposażeniu, bo gmina nas nie dotuje. Nawet konkretnej drabiny nie mamy – kończy Witold Pasławski. 

O pożarze domu w Ropience informowaliśmy: Pożar wielorodzinnego domu w Ropience. ZDJĘCIA z akcji strażaków


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Tomasz2022-01-28 11:31:07
0 0
W artykule jest błąd, proszę o poprawkę! Pożar, do którego miała jechać straż mial miejsce w Terce, w miejscu oddalonym o jakieś 400 metrów, choć w tym przypadku słowo MIAŁA jest kluczowe, bo samochód był bez silnika. Osoba, która jest odpowiedzialna za ten haniebny czyn, powinna za to odpowiedzieć, nie można pozwalać dalej ukrywać takich spraw, które w Terce dzieją sie nagminnie. Grupa trzymające władzę w tej miejscowości regularnie rozkrada mienie, NAWET PARAFIALNE! WSTYD PANIE KOMENDANCIE!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)