REKLAMA
REKLAMA

BUKOWSKO. Bieg Tropem Wilczym. Hołd dla Żołnierzy Wyklętych (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. 6 marca w Bukowsku odbędzie się X jubileuszowa edycja Biegu Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawodnicy pobiegną, aby oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz aby wspólnie i aktywnie spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi, rodziną oraz znajomymi.

Patronem medialnym Biegu Tropem Wilczym jest portal P24.pl, Bieszczady24.pl oraz:

Imprezę organizujemy zarówno dla doświadczonych biegaczy, jak i dla amatorów, rodzin i wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej każdy ma szansę stanąć na starcie i spróbować swoich sił w Biegu Rodzinnym. Trasy będą dobrze oznaczone i bezpieczne, również dla najmłodszych zawodników – zapewniają organizatorzy.

Jak wiadomo jednak marzec ma swoje prawa, a to oznacza, że do biegu o tej porze roku należy się dobrze przygotować i zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort podczas udziału w wydarzeniu.

Organizatorzy biegu, podobnie jak w roku ubiegłym przygotowali dla zawodników dwa dystanse. Z myślą o początkujących biegaczach, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biegach przełajowych wyznaczono trasę 1963 m- Bieg Rodzinny (odwołujący się do roku śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek), który startuje o godz. 12:00. Dla aktywnych biegaczy dedykowany jest Bieg Główny na 10 km, w nieco trudniejszych, górskich warunkach, startujący o 12:30.

Obydwie trasy wyznaczono na Pogórzu Bukowskim, skąd rozciągają się niezwykle malownicze widoki na Beskid Niski, Góry Słonne oraz na Bieszczady. Bieg ma charakter przełajowy. 70% trasy to nawierzchnia mieszana (szuter/droga polna), a 30 % nawierzchnia asfaltowa.

Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się drogą elektroniczną na stronie https://competitions.timekeeper.pl/competitions/165.

O 12:40 startują dwa biegi dziecięce Bieg Przedszkolaka i Juniora na dwóch dystansach 160 m i 500 m, wyznaczonych i zabezpieczonych na ścieżce asfaltowej przed metą. Udział dzieci w biegach dziecięcych jest bezpłatny. Rejestracja dzieci w biurze zawodów do godz. 12:00 lub wcześniej mailowo j.olchawa@bukowsko.pl. Liczba zawodników biegów i pakietów startowych jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

zdjęcia archiwalne (2)

Biuro zawodów rozpocznie swoją pracę w Domu Ludowym o godz. 9:00, a zakończy o godzinie 12:00. W tym czasie będą wydawane pakiety startowe i dodatkowa rejestracja zawodników. Start i meta biegów przy budynku OSP w Bukowsku, dekoracja zawodników w Domu Ludowym.

Na mecie na każdego zawodnika czekać będzie pamiątkowy medal, ciepły posiłek regeneracyjny oraz nagrody dla najlepszych. Ponadto w pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma koszulkę, numer startowy i chip, bidon oraz materiały edukacyjne. Bieg Tropem Wilczym w Bukowsku to nie tylko rywalizacja sportowa. Dla biegaczy oraz kibiców przygotowane będą dodatkowe atrakcje: wystawy militarne, historyczne i przyrodnicze, zajęcia kreatywne dla dzieci. W tym dniu biegniemy również po krew dla potrzebujących. Chcemy w ten sposób pomóc w uzupełnieniu zapasów brakującej krwi, która może uratować życie wielu osobom. W mobilnym punkcie krwiodawstwa będzie można dołączyć do grona honorowych dawców krwi – informują organizatorzy

W zeszłorocznej majowej edycji na mecie stanęło blisko 200 zawodników z całego Podkarpacia. Wszystkim biegom towarzyszyły niezwykłe emocje. Mamy nadzieję, że w tym roku, zawodnicy podejmą marcowe wyzwanie. Warto pobiec w Bukowsku!

Organizatorem lokalnym wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej we współpracy z Urzędem Gminy Bukowsko oraz Starostwem Powiatowym w Sanoku. Patronat nad wydarzeniem oraz konkursem historycznym i historyczną grą terenową organizowanymi przy tej okazji jest Instytut Pamięci Narodowej oddziała w Rzeszowie.

źródło: materiały nadesłane

22-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)