REKLAMA
REKLAMA

BUKOWSKO. Emocjonujące ściganie podczas Do-Met Bukowsko Maraton MTB 2022 (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Po raz drugi w Bukowsku rozegrana została czwarta edycja wyścigu rowerowego w cyklu Maratonmtb.pl 2022. Na trzech przygotowanych profesjonalnie trasach rywalizowali zawodnicy amatorzy, miłośnicy górskiej jazdy na rowerze z różnych stron Polski.

Na wszystkich trzech dystansach QUARTER – 32 km, HALF- 48 km i FULL-64 km zawodnicy zagwarantowane mieli piękne górskie panoramy i niezapomniane wrażenia.

Wyścig rozpoczął się tradycyjnie o godz. 11:00. Na początek uczestnicy mieli do pokonania podjazd na Tokarnię który pozwoli ustalić kto najlepiej przygotował się kondycyjnie do startu w maratonie. Po krótkim pobycie na szczycie Tokarni wszystkich czekał zjazd do Karlikowa i kolejna wspinaczka na Rzepedkę, która zachwyciła panoramą na Beskid Niski i Bieszczady. Następnie na uczestników czekał zjazd do Płonnej i zdobywanie kolejnego szczytu w paśmie Żurawinki, po którym zawodnicy startujący na najkrótszym dystansie zjechali do mety. Pozostali zawodnicy mieli do przejechania jeszcze pętlę do Zboisk i z powrotem delektując się swojskim klimatem Beskidu Niskiego. Najwytrwalsi zawodnicy na dystansie Full (najdłuższy) wykonali dodatkową pętlę i podążali w stronę mety w Centrum Bukowska.

Ze względu na burzę, która przeszła nad gminą nocą trasa miejscami była dużym wyzwaniem dla uczestników. Grząski grunt oraz prace zrywkowe na leśnych odcinkach utrudniły zawodnikom zadanie. Dla tych, którym niestraszne są błotne kąpiele, była to dodatkowa atrakcja i motywacja do pokonywania trudności i własnych słabości. Jednak profesjonalne przygotowanie i zabezpieczenie trasy przez Pawła Adamczyka i Pawła Przybyło pozwoliło zawodnikom bezpieczne pokonać wszystkie trzy dystanse.

Na trasie na zawodników czekały bufety, gdzie druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Bukowska z opiekunami Zofią Zarzyką i Arturem Łuszcz serwowali wodę, banany i ciastka. Na mecie natomiast każdy uczestnik mógł liczyć na pyszny posiłek regeneracyjny przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Bukowianki z Bukowska. Również druhowie OSP Bukowsko zaangażowali się w przygotowanie bufetu.

Wyniki poszczególnych dystansów znajdują się poniżej.

QUARTER

HALF

FULL

Ponownie ogromnie cieszą sukcesy zawodników z naszej gminy nagrodzonych w kategoriach wiekowych. Na drugim miejscu w kategorii M4 uplasował się mieszkaniec Bukowska – Czesław Łuszcz. Panie Martyna Łuszcz i jej mama Katarzyna Łuszcz zgarnęły laury zarówno w kategorii OPEN na dystansie Quarter jak i w swoich kategoriach wiekowych. Dużym hartem ducha wykazał się również mieszkaniec naszej gminy Marek Pituch zajmując 10 miejsce w M2.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ! Wszyscy jesteście zwycięzcami!

Kolarze uhonorowani zostali medalami będącymi częścią zębatki do skompletowania po wszystkich wyścigach tego sezonu oraz statuetkami i szklanymi pucharami ufundowanymi przez głównego sponsora zawodów w Bukowsku firmy Do-Met. Wśród zawodników na każdym dystansie rozlosowano również voucher o wartości 500 zł na usługę malowania aerografem od Marka Szatkowskiego z firmy ArtGarage. Vouchery zdobyli Bartłomiej Bałut, Maciej Wójcik i Robert Albrycht.

Organizatorem imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsko, Gmina Bukowsko oraz 2PM Group Pawła Przybyło.

Organizacja zawodów była możliwa dzięki dwóm spółkom Do-Met Sp. z o.o. oraz „Do-Met” Technologies S.A. pana Dominika Wyciszkiewicza, który wsparł inicjatywę kolarskiego maratonu górskiego w naszej gminie już po raz drugi. Dzięki współpracy z panem Dominikiem Wyciszkiewiczem mogliśmy ponownie zaprosić miłośników kolarstwa do Gminy Bukowsko.

Ogromne podziękowania należą się Pawłowi Adamczykowi z Sanockich Wyścigów Rowerowych za przygotowanie i wytyczenie trasy oraz wsparcie merytoryczne, druhom z gminnych OSP z Bukowska, Wolicy, Nadolan, Nowotańca, Zboisk, Nagórzan, Woli Sękowej, Pobiedna za pomoc w zabezpieczeniu trasy oraz kierowaniu ruchem na drodze i na parkingu. Za gotowość niesienia pomocy medycznej dziękujemy Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu oraz druhom ratownikom z OSP Niebieszczany.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia za poświęcony czas na rzecz naszej gminy.

Dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych, młodzieży, jak i dzieci cieszyły się stosika WOT 35 Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji z Sanoka. Nie zabrakło też lodów i smacznych burgerów. Atrakcji dla dzieci zapewniło sołectwo Bukowsko oraz OSP w Bukowsku.

Cieszymy nas ponownie duża frekwencja amatorów górskiej jazdy na zawodach w naszej gminie, oraz pozytywne opinie na temat organizacji wydarzenia. Kolarze już wiedzą, że warto przyjechać do Gminy Bukowsko.

Niemałe emocje czekały również na dzieci biorące udział w Zabawach Rowerowych Mapei Kids Race przy szkole podstawowej w Bukowsku. Tam na krętych trasach wystartowało, w 4 kategoriach wiekowych ponad 50 dzieci. Rywalizacja nie była jednak najważniejszym elementem zawodów. To wspólne zabawy rowerowe miały przynieść dzieciom radość i dostarczyć niezapomnianych emocji.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się wyścigiem najmłodszych dzieci z rocznika 2017 i młodsze, następnie wystartowały dzieci Młodsze 6 i 7 lat ( roczniki 2016 i 2015 ), Dzieci Starsze 8,9,10 lat ( roczniki 2012, 2013, 2014) i Żaki 11 i 12 lat (roczniki 2011 i 2010).

Po zakończeniu emocjonujących wyścigów nastąpiło oficjalne wręczenie medali, dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom na scenie. Bardzo cieszy nas udział tak licznej grupy dzieci, szczególnie z naszej gminy i ich doskonałe wyniki.

Zabawy Rowerowe dla dzieci współfinansowane były ze środków Powiatu Sanockiego.

źródło: Gmina Bukowsko

28-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)