REKLAMA
REKLAMA

BURMISTRZ: SPGK zmobilizowało wszystkie siły! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski wydał komunikat związany z utrzymaniem miejskich dróg w związku z intensywnymi opadami śniegu. – SPGK zmobilizowało wszystkie siły, cały sprzęt, aby usunąć uciążliwe skutki śnieżycy – napisał w mediach społecznościowych burmistrz.

Wczorajsze ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu, w przypadku Sanoka, sprawdziło się praktycznie w 100% i przez noc krajobraz zmienił się nie do poznania. Spadło około 30 cm białego puchu.

– Pracują pługi, piaskarki i koparki – ale kierowane są najpierw w miejsca najczęściej uczęszczane, dlatego niektórzy mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Do odśnieżania miasta zostały zaangażowane także podmioty prywatne. Odśnieżanie trwało całą noc, jednakże tak duże opady śniegu nie dają możliwości dotarcia we wszystkie miejsca w mieście. Przejezdność ulic i dostępność chodników zostaną osiągnięte niebawem, jednak nie ma możliwości, aby jednocześnie stało się tak w całym mieście. Potrzebna jest cierpliwość i wyrozumiałość. Zapewniam, że pracownicy SPGK odpowiedzialni za odśnieżanie od świtu pracują z ogromnym zaangażowaniem – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

Trudna sytuacja występuje pod niektórymi blokami. Tam, za odśnieżanie odpowiedzialne są spółdzielnie.

Jak jest w Waszej okolicy? Zachęcamy do nadsyłania zdjęć i dzielenia się spostrzeżeniami. Nas adres to: redakcja@esanok.pl.

foto: oficjalny profil burmistrza Tomasza Matuszewskiego na Facebooku

źródło: Red., foto: oficjalny profil burmistrza Tomasza Matuszewskiego na Facebooku

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Złamane drzewa, duże zaspy, problemy z wyjazdem (VIDEO, ZDJĘCIA)

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, przez całą noc padał śnieg. Spadło około 30 cm białego puchu, który oprócz tego, że cieszy oko szczególnie najmłodszych mieszkańców miasta, sprawia nie lada kłopoty kierowcom. Od rana usuwane są skutki drzew złamanych pod naporem śniegu. W wielu miejscach występują spore problemy z wyjazdem z parkingów.

Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na łamach portalu eSanok.pl.

Przypominamy o zachowaniu praw autorskich. Nadesłane fotografie traktowane będą przez redakcję jako własność osoby wysyłającej maila. Jeżeli nadesłane zdjęcia pochodzą od osób trzecich, a nie są wysyłane przez nie osobiście, prosimy o wpisanie w treści maila wyrażenie zgody przez autora na publikację oraz równoczesne podanie imienia i nazwiska twórcy.

11-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)