REKLAMA
REKLAMA

CERKIEWKA. Droga Krzyżowa na ekumeniczną nutę. „Boże, obdarz świat pokojem”

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Ekumeniczne Drogi Krzyżowe w Międzybrodziu to już ponad 10-letnia tradycja wspólnej modlitwy. Tam po raz pierwszy przy okazji Jubileuszu 500- lecia Dobrej Nowiny latem 2010 roku spotkali się kapłani różnych tradycji chrześcijańskich, aby z pokorą podjąć trud budowania jedności. Za Patrona obrano św. Jana Pawła II, którego długi pontyfikat okazał się wyjątkowo bogaty pod względem ekumenicznym. Żywymi znakami międzybrodzkiej ekumenii stały się rosnące w bliskości cerkiewki: dąb i krzyż jerozolimski z krzewów bukszpanu.

W roku ubiegłym z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne oraz stworzoną techniczną możliwość transmisji przez TV kablową i złącze internetowe nabożeństwo Ekumenicznej Drogi Krzyżowej zostało wyjątkowo przeniesione do kościoła w Trepczy. W obecnym powracamy do źródeł, do zabytkowej cerkiewki pw. Trójcy Świętej.

Serdecznie zapraszamy do łączności duchowej z kapłanami i wiernymi chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu wspólnie rozważającymi mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa. Będzie to nasz skromny wkład w wielkie dzieło budowania jedności Jego uczniów, ale również o pokój na Ukrainie.

Początek nabożeństwa w Wielką Środę 13 kwietnia 2022 roku o godz. 18:00. Rozważania przy kolejnych stacjach przeplatane będą śpiewem pieśni o męce Jezusa.


foto: archiwum Esanok.pl

źródło: materiały nadesłane

11-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)