REKLAMA
REKLAMA

Ćwiczenia służb ratunkowych nad Soliną. Wypadek u podnóża zapory (ZDJĘCIA)

SOLINA / PODKARPACIE. Tuż u podnóża solińskiej zapory doszło do wypadku na wodzie. Na ratunek ruszyły połączone służby WOPR, Straży Pożarnej i Policji. Akcja zakończyła się sukcesem – i choć były to tylko ćwiczenia – to zwracały uwagę na niezmiennie aktualną potrzebę promocji bezpiecznych zachowań nad wodą.

W tym celu z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego odbył się dziś piknik na koronie solińskiej zapory. Oprócz symulacji wypadku i rozmów ze służbami pilnującymi porządku nad wodą, instrukcji związanych z turystyką górską udzielali ratownicy z Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

Jezioro Solińskie to ważny punkt turystyczny dla Podkarpacia i wielu turystów z całej Polski. Aby dobrze się tu czuli – musi być bezpiecznie – mówiła w sobotę w Solinie wojewoda Ewa Leniart.

Działania ratunkowe na „bieszczadzkim morzu” koordynują ratownicy tamtejszego WOPR. – Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zabezpiecza kąpielisko na terenie Jeziora Solińskiego, jak również wszystkich turystów korzystających z jego uroków. Pełnimy dyżur całodobowo pod numerem 607 112 112 – mówił Artur Szymański, prezes bieszczadzkiego WOPR.

O współpracy z bieszczadzkim WOPR mówił z kolei starszy brygadier Daniel Dryniak, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP.

To doskonała współpraca służb od kilkudziesięciu lat. Zarówno z bieszczadzkim WOPR, Policją i GOPR. To strażacy odpowiadają za bezpieczeństwo wszelkich organizowanych form wypoczynku obozowego na terenie i w pobliżu jeziora – dodał.

Wypoczynek nad Jeziorem Solińskim często łączony jest z aktywną formą turystyki w Bieszczadach. Naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR Krzysztof Szczurek przypomniał o tym jak kontaktować się i zgłaszać zagrożenia ratownikom górskim – Przypominam o numerze 601 100 300 oraz o aplikacji „Ratunek”, która bardzo dokładnie pozwala zlokalizować zaginioną osobę.

Obecni byli dziś także podkarpaccy policjanci, którzy brali udział w ćwiczeniach ratowników na wodzie, ale zwracali też uwagę na bezpieczeństwo podróżujących na letni wypoczynek. Niemałą popularnością cieszył się symulator wypadków drogowych.

Wojewoda przypomniała też o uruchomionej 1 lipca kolejce gondolowej na górę Jawor. – To nowe – turystyczne otwarcie dla Podkarpacia. Dla nas to wielka szansa, która tchnie w ten obszar nowy impuls i sprawi, że oferta turystyczna Bieszczadów stanie się jedną z najbardziej kompletnych i atrakcyjnych w Polsce.

Na Podkarpaciu trwa akcja „Bezpieczne Wakacje”

W związku z akcją „Bezpieczne wakacje” na terenie naszego regionu organizowane są działania prewencyjne, edukacyjne oraz przedsięwzięcia kontrolne przez służby, inspekcje i straże odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa. Ponadto wzmożone działania profilaktyczno-kontrolne wykonuje Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego oraz Podkarpacki Państwowy Inspektor Sanitarny.

źródło: PUW w Rzeszowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SOLINA. Kolejka gondolowa otwarta! Nieprawdopodobne widoki! VIDEO Z PRZEJAZDU

Kolejka gondolowa w Solinie otwarta! Jedziecie z nami?! (VIDEO)

SOLINA: Wieża widokowa dodatkową atrakcją! (VIDEO)


ZDJĘCIA Z PIERWSZEGO DNIA FUNKCJONOWANIA KOLEJKI GONDOLOWEJ W SOLINIE


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

03-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)