REKLAMA
REKLAMA

Długi weekend majowy. Od dzisiaj wzmożone kontrole policji

SANOK / PODKARPACIE. Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania „Majowy Weekend 2022” rozpoczęły się w piątek i potrwają do wtorku.

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego województwa może zrobić się tłoczno. Wiele osób, korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

W ciągu tych kilku dni podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji „Majowy weekend 2022”. Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Podkarpacka policja na bieżąco przedstawiać będzie statystyki długiego weekendu majowego 2022.

Statystyka akcji „Majowy weekend 2022”

Przypominamy także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

– 30 kwietnia 2022 w godzinach 18:00 – 22:00
– 1 maja 2022 w godzinach 8:00 – 22:00
– 2 maja 2022 w godzinach 18:00 – 22:00
– 3 maja 2022 w godzinach 8:00 – 22:00

źródło: KPP Sanok

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BIESZCZADY. Atak wilków w centrum wsi! Jeleń pożarty na barierkach (DRASTYCZNE FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

29-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)