REKLAMA
REKLAMA

Doceniono piękny głos młodej artystki!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. 12-letnia Sara Niemczyk z Niebieszczan, została stypendystką Zarządu Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia artystyczne!

Stypendium przyznane zostało w ramach realizacji Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”. Młoda wokalistka jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Porażu

W XV edycji programu wpłynęło 839 wniosków. Stypendia trafiły do 125 młodych talentów. Zarząd województwa zdecydował także o przyznaniu 138 nagród indywidualnych za osiągnięcia naukowe oraz 8 nagród zespołowych – trzech dla zespołów za osiągnięcia naukowe oraz pięciu za sukcesy artystyczne.

– Moja przygoda ze śpiewem rozpoczęła się w wieku 5 lat. Był to występ w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie zaczęłam chodzić na Souliki oraz Soul i tak pozostało do dziś – mówi Sara Niemczyk.

– Sara jest bardzo skromną dziewczynką. Brała udział w wielu konkursach o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Prawie ze wszystkich wyjazdów wracając z nagrodami lub wyróżnieniami. Ogromne zaangażowanie w rozwój artystyczny dziewczynki wkłada jej Mama. Jak widać przynosi ono efekt – podkreśla Joanna Pisula, nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Porażu, wychowawczyni dziewczynki.

materiały nadesłane / red.

22-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)