REKLAMA
REKLAMA

Zjawiskowy świat akwareli Ady Florek

SANOK / PODKARPACIE. Wyraziste, pełne intensywnych barw i detali – właśnie takie są akwarele Ady Florek. Otwarcie wystawy tej niezwykle utalentowanej artystki w Galerii o smaku kawy Interpiano 26 listopada o godzinie 17.00. Zapraszamy!

Ada Florek obecnie mieszka i tworzy w Turzym Polu koło Brzozowa. Jest akwarelistką – realistką. Ukochana przez artystkę technika uważana jest za niezwykle trudną, wymagającą wyjątkowego skupienia, precyzji i wyczuci koloru. Tym bardziej jej perfekcyjne wręcz prace wzbudzają zachwyt nie tylko w Polsce, zdobywała nagrody i wyróżnienia na wielu międzynarodowych konkursach. Tylko w bieżącym roku przyznano jej I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Mistrzów Akwareli w Wielkiej Brytanii oraz nagrodę Daniela Smitha na międzynarodowej wystawie akwarelowej „Watercolor International Greece”.

– Tworzy arcydzieło. Wielość tonów i tekstur tła składa się na bardzo specyficzny nastrój – napisał o jednym z jej obrazów Abu Rawash, akwarelista, redaktor naczelny magazynu „Selected Artist”. – Wszystkie te niuanse pozwalają zobaczyć zasadniczą różnicę pomiędzy fotografią i malarstwem oraz składają się na własną, unikalną wizję rzeczywistości autorki – dodaje.

Artystka inspiracje czerpie ze swoich podróży i doświadczeń. Przybliża nam smaki, kolory i zapachy, które jej towarzyszyły, czerpiąc ze swoich przeżyć i wydarzeń z życia. W swojej twórczości stara się uchwycić prostotę i piękno, które odnajduje w zwykłych przedmiotach i miejscach. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii, Niemczech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Wystawa czynna będzie do końca stycznia 2023 roku.

materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wyjątkowe prace. Wystawa akwareli Ady Florek (VIDEO)

22-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)