REKLAMA
REKLAMA

Dwa medale karateków sanockiego klubu na mistrzostwach Europy! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Głowę noś nisko, lecz spoglądaj wysoko…” To słowa twórcy karate kyokushin i naszego Mentora Mas Oyamy. Dlatego tak często podkreślamy, że jesteśmy starą szkołą karate, która ucieka od wszechobecnej komercjalizacji i megalomanii, hołdując dalekowschodnim zasadom i filozofii karate, dzieci ucząc życia w zgodzie z etykietą Dojo, a sport i zawody traktując jak przysłowiową „wisienkę na torcie”.

5 Mistrzostwa Europy w Dębicy dobiegły końca. Ekipa Sanockiego Klubu Karate zdobyła dla Sanoka i dla Polski dwa medale. Startowało 670 zawodników z 17 krajów.

Wicemistrzostwo Europy w konkurencji kata chłopców 8-11 lat zdobył Tobiasz Gudowski.

Brązowy medal Mistrzostw Europy w konkurencji Masters MEN w kategorii +80 kg zdobył Franek Lach.

Obydwa medale to dla nas wielki sukces. I tak niedużo brakowało żeby było ich jeszcze więcej. Nasza mała wojowniczka Zuzia Turzyniecka była IV w konkurencji kata dziewczynek 8-11 lat. Norbert Starejki w konkurencji kumite 14-15 lat do 65 kg stoczył piękną walkę o wejście do ósemki z zawodnikiem z Litwy. Norberta walki ogląda się z ogromną przyjemnością ze względu na poziom i sposób w jaki Norbert walczy w najlepszym wydaniu kyokushin – relacjonuje SKK w mediach społecznościowych.

Wiki Wielobób, Amelka Jadczyszyn, Dominika Kogut, Jula Marcinik, Iza Malik. Dziewczynki wszystkie prezentują bardzo wysoki poziom techniczny. To efekty szlifowanych na treningach setki razy tych samych przez lata układów. Na sali bez presji, na zawodach zawsze dochodzi stres, wystarczy małe potknięcie, jakikolwiek drobny błąd, by stracić punkty.

Wszystkie nasze dzieci są naszą dumą i dumą swoich Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc, za dowożenie dzieci, za opiekę i za doping. Dziękujemy sensei Jan Ślazyk za sędziowanie. Jarek Swat, Jan Kindlarski, Franek Lach, Jan Ślazyk, Konrad Szychowski, Tomek Zapołoch, Paweł Skiba, Oliwia Niżnik, Bartek Muszański za pomoc i wspólne treningi. Gratulujemy zwycięzcom i kiedy słyszymy, że nasze dzieci już zbierają na autobus, bo w przyszłym roku mistrzostwa są w Barcelonie, to serce nam rośnie! – czytamy w komunikacie po zawodach.

źródło: Sanocki Klub Karate – Fb, materiały nadesłane

14-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Piotr Marcinik2022-11-14 11:06:15
0 0
Gratuluję wszystkim zawodnikom z Sanocki Klub Karate, którzy godnie reprezentowali Klub i nasze miasto Sanok oraz pragnę podziękować trenerom i opiekunom którzy na co dzień wkładają wiele wysiłku w wychowanie młodzieży.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)