REKLAMA
REKLAMA

NOWOSIELCE. Ważne spotkanie w sprawie budowy nowej drogi!

NOWOSIELCE / PODKARPACIE. Społeczny komitet ochrony interesów mieszkańców Nowosielec i Pisarowiec powołany w związku z prowadzonymi pracami projektowymi budowy obwodnicy Miejsca Piastowego zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące budowy nowego odcinka Via Carpathia.

Zapraszamy zainteresowane Strony na spotkanie z przedstawicielami Rzeszowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którego tematem będzie projekt „Budowy obwodnicy Miejsca Piastowego w ciągu drogi krajowej nr 28” – czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji.

Droga ta ominie wszystkie miejscowości w stronę Sanoka oprócz Nowosielec i Pisarowiec. Spotkanie w Domu Kultury w Nowosielcach jest zaplanowane na godz. 17.00 w dniu 15 listopada 2022 r. – zaprasza Komitet społeczny Obwodnica DK 28 w Nowosielcach.

Planowana długość nowego odcinka to ponad 22 km. Jak pisze o niej GDDKiA, pozwoli ona na usprawnienie ruchu tranzytowego, gdyż istniejąca DK28 stanowi jedną z dróg krajowych prowadzących transport z kierunku zachodniego (od Katowic i Krakowa poprzez Nowy Sącz, Krosno, Sanok) w stronę wschodnią, tj. do przejścia granicznego w Medyce. Realizacja obwodnicy pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza gęstą zabudowę miejscowości Miejsce Piastowe, Rymanów, Besko oraz Zarszyn, a to zapewni odciążenie miejscowości z ruchu pojazdów ciężarowych. Dodatkowo, nowa droga usprawni transport samochodów osobowych na kierunku Jasło – Sanok, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców wymienionych miejscowości.

Via Carpatia

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego północną i południową część Europy. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Na Podkarpaciu będzie miała docelowo długość ok. 169 km.

foto (2): poglądowe, archiwum GDDKiA Oddział w Rzeszowie

źródło: Red., GDDKiA, materiały nadesłane

14-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Mieszkaniec2022-11-14 09:34:46
0 0
Trzeba było nie skracać obwodnicy Sanoka - to do władz Sanoka i Zagorza.... - to teraz wystarczyłoby dociągnąć kilometr czy 2 do przejazdu kolejowego w Pisarowcach i mielibyśmy polaczenie z Sanoka do Rzeszowa porządna droga.... Ale jak się pisało pisma do Warszawy o skrócenie obwodnicy to zamiast od Pisarowiec jest od Dąbrówki, a zamiast do Zahutynia jest do Lipińskiego....... Z jednej i z drugiej strony skrócone i z obydwu stron teraz problem - a wszystko na własne życzenie bo jak chcieli zrobić porządna obwodnice Sanoka to się znaleźli od "skracania specjalisci"!!!! Ma Sanok pecha czy sam sobie winny bo takich ludzi do władzy wybiera??????
Odpowiedz
Tomasz2022-11-15 19:02:00
0 0
Nie rozumiem, zrobić 80% nowej trasy/obwodnicy Krosno-Sanok, a pominąć 20%... Jak robić, to robić porządnie, a nie pół gwizdka.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)