REKLAMA
REKLAMA

Dzieci dzieciom, czyli duże serca w małych ciałach (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W punkcie recepcyjnym w Hali Kijowskiej, w sektorze wyznaczonym specjalnie dla matek z dziećmi, znajduje się pomieszczenie – „sala zabaw”. Tutaj maluchy chociaż na chwilę mogą przenieść się w dziecięcy świat. Policjanci od najmłodszych lat uczą swoje dzieci, aby pomagać i nie być obojętnym na krzywdę innych. Dzieci funkcjonariuszy z chęcią przekazały swoje zabawki, które trafiły do rówieśników z Ukrainy.

Hala Kijowska w Młynach to miejsce, gdzie codziennie odpoczywa przed kolejną podróżą kilkaset uchodźców. Strudzone długą drogą matki z dziećmi są bardzo wyczerpane i potrzebują chwili wytchnienia. Właśnie w tym punkcie recepcyjnym, w sektorze wyznaczonym specjalnie dla matek z dziećmi, znajduje się pomieszczenie – „sala zabaw”. Tutaj maluchy chociaż na chwilę mogą przenieść się w dziecięcy świat i zapomnieć o ciężkiej podróży.

Policjanci od najmłodszych lat uczą swoje dzieci, aby pomagać i nie być obojętnym na krzywdę innych. Wiedząc, jaka jest sytuacja ich rówieśników z Ukrainy, z chęcią oddały swoje zabawki, aby dzieciom nie było smutno. Jarosławscy funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę zabawek, które dzisiaj policjantki przekazały do kijowskiej „sali zabaw”.

Dzieci bardzo ucieszyły się na widok zabawek. Z chęcią grały na zabawkowym pianinie, kolorowały oraz bawiły się przekazanymi samochodami. Cieszymy się, że te drobiazgi pozwoliły najmłodszym na chwilę zapomnienia w tym trudnym dla nich czasie.

źródło: KPP Jarosław


 ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szukamy sprzętu hokejowego, dla młodych hokeistów z Ukrainy

Przyjaciel Putina w Przemyślu! Dostał wymowny prezent od prezydenta miasta (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

09-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)