REKLAMA
REKLAMA

Dzieci spróbują sił w Fabryce Lizaków w VIVO! Krosno

KROSNO / PODKARPACIE. Lizaki zazwyczaj mają okrągły lub podłużny kształt. Gdyby jednak ich produkcję oddać w ręce najmłodszych, to jesteśmy pewni, że wyglądałyby zupełnie inaczej. O tym, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, przekonacie się już 4 czerwca w VIVO! Krosno. Z okazji Dnia Dziecka w centrum handlowym powstanie Fabryka Lizaków i każdy maluch będzie mógł ukręcić taki smakołyk, na jaki ma właśnie ochotę.

Fabryka Lizaków to projekt cieszący się dużym zainteresowaniem dzieci, cyklicznie realizowany przez Muzeum Lizaka w Jaśle. W sobotę, 4 czerwca, jego przedstawiciele zawitają do VIVO! Krosno, aby poprowadzić kreatywne zajęcia dla najmłodszych i nie tylko. Warsztaty robienia lizaków to świetna zabawa, ale też doskonała okazja do rozwijania wyobraźni, wrażliwości sensorycznej i zdolności manualnych. Dzieci poznają cały proces produkcji lizaka, od wylania masy karmelowej, poprzez jej rozciąganie i utlenianie w celu nadania sprężystości, aż po nadanie odpowiedniego smaku i koloru. Na koniec każdy maluch uformuje własnego cukierka na patyku.

W bezpłatnych warsztatach mogą uczestniczyć wszystkie dzieci, niezależnie od wieku i zdolności manualnych, a własnoręcznie wykonane, smaczne lizaki będzie można zjeść na miejscu bądź zabrać ze sobą do domu.

Fabryka Lizaków będzie działać 4 czerwca, od godz. 10:00 do 16:00.

źródło: materiały nadesłane

31-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)