REKLAMA
REKLAMA

Sanockie policjantki ze wsparciem dla seniorów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną, w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, przeprowadziły pogadankę w Klubie Seniora w Tokarni. Funkcjonariuszki rozmawiały o tym, na co zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Spotkanie odbyło się w ramach projektu po nazwą „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”.

Działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów są ważnym elementem przedsięwzięć profilaktycznych, realizowanych przez sanocką Policję. Funkcjonariusze szukają rożnych możliwości, aby przestrzegać mieszkańców przed nieuczciwymi osobami. Mundurowi poprzez swoje działania starają się dotrzeć do jak największej grupy osób, aby zwiększać świadomość w zakresie istniejących zagrożeń. Wysyłają i umieszczają komunikaty ostrzegawcze, ulotki czy materiały profilaktyczne. Prowadzą rozmowy z mieszkańcami i przestrzegają ich przed zagrożeniami, apelując jednocześnie o ostrożność. Policjanci współpracują w tym zakresie z innymi służbami, instytucjami oraz mediami.

Nieodzownym elementem działań profilaktycznych są spotkania. Wczoraj, funkcjonariuszki zespołu ds. profilaktyki sanockiej Policji zostały zaproszone na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa z przedstawicielami Klubu Seniora w Tokarni. Policjantki uświadamiały uczestników spotkania, jak należy się zachować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Mówiły między innymi o sposobach i metodach działania oszustów. Przestrzegały przed przekazywaniem pieniędzy nieznanym osobom oraz wpuszczaniem ich do swoich domów. Zwracały uwagę na prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia podczas zakupów. Przestrzegały przed zostawianiem bez nadzoru torebek czy saszetek.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu po nazwą „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” – którego głównym celem jest zapobieganie i zwalczanie przestępczości oraz wspieranie ofiar. Projekt skierowany do seniorów, jako tej grupy, która jest najbardziej narażona na skutki oszustw m.in. „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na wypadek”.

źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

31-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)