REKLAMA
REKLAMA

Dzień Myczkowa EKO-BAZAR. Atrakcje!

GMINA SOLINA / PODKARPACIE. 17 lipca zapraszamy do Myczkowa na Dzień Myczkowa EKO-BAZAR. Na scenie głównej Akademia odpadowa – mini wykłady o tym dlaczego i jak należy segregować odpady i które odpady są bardzo niebezpieczne dla rzek i jezior. Pojawi się temat katastrofy klimatycznej.

Na scenie głównej (przy stanowisku spikera imprezy) trener-ekolog omawia problem i prowadzi zawody w „budowie” nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Rywalizują dwie grupy, do uzgodnienia np. dorośli i dzieci lub kobiety i mężczyźni albo… żeglarze i miejscowe społeczeństwo). Optymalnie dwa 8-osobowe zespoły. Czas zawodów ok. 25 minut.

Warsztaty „ekosystem Soliny”. Warsztat dla małych grup rodzinnych (do ok. 8 osób równocześnie). Grupa układa sieć powiązań pokarmowych rzeki (autorska, bardzo efektowna, pionowo-przestrzenna makieta z kilkoma wariantami rozwiązań, prowadzona i komentowana przez ekologa), Mega Puzzle Kto poluje nad wodą?: Zabawa edukacyjna dla małych dzieci, układanie megapuzzli z drapieżnikami z okolic Soliny.

Zabawy „EkoOlimpiada o śmieciowych problemach rzeki” w formie kolejno realizowanych gier dydaktycznych z elementami rywalizacji sportowo-ruchowej. Uczestnicy podzieleni na małe zespoły biorą udział w grach ekoolimpijskich: wyciąganie śmieci z rzeki, kto szybciej złowi i posegreguje opakowania, mistrzostwa w przenoszeniu butelek PET, łowcy baterii, mistrz rzutu odpadowego, slalom dla czystych rzek.

Stoisko bioróżnorodności z kolekcjami biologicznymi.

Interaktywna wystawa z omówieniem na scenie głównej przez eksperta „śmieciologa” „Jak długo w rzece żyją śmieci”. Zwrócenie uwagi na domowe odpady niebezpieczne szczególnie zagrażające wodzie – przepracowane oleje, elektronika, baterie, lekarstwa.

17-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)