REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok atakowana z każdej strony, od zewnątrz i od wewnątrz. Jest plan rozbioru

GMINA SANOK / PODKARPACIE. 29 grudnia ub.r. sanoccy radni podjęli uchwałę o rozpoczęciu procedury poszerzenia miasta Sanoka, a już 30 grudnia do gminy Sanok trafił pierwszy wniosek grupy inicjatywnej dotyczący utworzenia nowej gminy w Mrzygłodzie, następnego dnia wniosek o utworzeniu gminy w Strachocinie.

Dorota Mękarska

Pierwszy wniosek został złożony przez grupę 20 osób (do jego złożenia wystarczy 15 osób). Autorzy wniosku chcą wyodrębnić z gminy wiejskiej Sanok nową jednostkę administracyjną z siedzibą w Mrzygłodzie. W jej skład weszłyby sołectwa: Mrzygłód, Hłomcza, Łodzina, Dobra, Tyrawa Solna i Dębna. Są to tereny typowo rolnicze, biedne i bez żadnego przemysłu. Wniosek został złożony przez pełnomocnika grupy inicjatywnej Stanisława Żyglewicza.

Drugi wniosek, który wpłynął 31 grudnia ub.r. złożył jako pełnomocnik Janusz Cecuła, wicestarosta powiatu sanockiego
Wniosek podpisała grupa inicjatywna złożona z 18 osób. Dąży ona do utworzenia gminy Strachocina, w skład której weszłyby następujące miejscowości: Strachocina, Pakoszówka i Lalin. Być może, gdyby doszło do jej utworzenia, byłaby to jedna z najbogatszych gmin w Polsce ze względu na funkcjonowanie magazynu gazu w Strachocinie i gazociągu transgranicznego.

Co na to władze gminy Sanok?

Paweł Wdowiak

– Jesteśmy mocno zaskoczeni – nie kryje Paweł Wdowiak, zastępca wójta w gminie Sanok.
– Z rozwoju sytuacji można domniemywać, że to skomasowany atak na terytorium gminy Sanok. Skoro nie dało się uszczuplić terenu gminy w inny sposób, to uruchomiono trójstronny atak, z tego jeden z zewnątrz, a dwa od wewnątrz.

Władze gminy muszą teraz zastosować procedurę zapisaną w ustawie o referendach lokalnych. Takie referendum odbędzie się na terenie całej jednostki administracyjnej, a nie tylko w miejscowościach, które chcą odłączyć się od gminy Sanok.

Grafika poglądowa


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Deja vu. Poszerzenie miasta po raz trzeci

 

SANOK. Prokuratorskie śledztwo w sprawie porozumienia mostowego. Minister mówi o „osobistych zażyłościach” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Morawiecki o nowym moście w Sanoku. Premier zignorował pikietujących mieszkańców (VIDEO, FOTO)

06-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Bądźcie zdrowi wyborcy PiS-u2022-01-05 21:45:39
0 0
Wizyta u specjalisty ( kardiolog, urolog, ortopeda przy założeniu że wynajmuje Gabinet) kosztować musi około 500zl takie są koszty utrzymania recepcji, pielęgniarki do tego podatki i opłaty. Państwowa służba zdrowia jest sparaliżowana i niewydolna. Bądźcie zdrowi wyborcy PiS-u
Odpowiedz
Likwidacja !!!2022-01-06 15:02:05
0 0
To jest oczywiste dla odpowiedzialnych ludzi, ze jest to przerost darmozjadow nad rzeczywistoscia. Utworzono dziesiatki samorzadow i stolkow do przekladania setek papierow i tworzenia idiotycznych regulacji zeby za kazdy swistek placic kase. Czesc miejscowosci powinno byc dolaczonych do Sanoka inne porozdzielane do innych gmin zeby nie marnowac kasy z podatkow na darmozjadow, czesc do Zarszyna czesc do Brzozowa i Zagorza i po patologii !!! Odwagi podatnicy kochani !!!
Odpowiedz
Postępuje SAMOlikwidacja Sanoka2022-01-07 04:50:50
0 0
ile teraz trzeba płaci za mrożenie i energię ARENY SANOK , BASENU i STADIONU ? Czy permanentny brak kasy w Sanoku ma być sfinansowaniem grabieży Gminy Wiejskiej Sanok ?
Odpowiedz
TO ODWRACANIE UWAGI SPOŁECZEŃSTWA OD PRAWDZIWYCH PROBLEMÓW SANOKA i władz Sanockiej????2022-01-07 04:53:11
0 0
Czy władze Sanoka przy okazji spraw Gminy Wiejskiej odwracają uwagę od problemów finansowych i braku pomysłu na Sanok ?
Odpowiedz
Czy Prokuratura i CBA skończyły już postepowanie w sprawie Sosenek i Mostu ?2022-01-07 04:54:30
0 0
Czy Prokuratura i CBA skończyły już postepowanie w sprawie Sosenek i Mostu ?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)