REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Prace przy budowie kanalizacji sanitarnej trwają

– Nadal trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Dolinie Sanu. Jednym z założeń i priorytetowych zadań naszego samorządu jest skanalizowanie całego obszaru Gminy Sanok, to niezwykle istotna sprawa – mówi zastępca wójta Paweł Wdowiak.

– Realizacja tych inwestycji jest nie tylko istotną korzyścią dla środowiska, ale przede wszystkim podwyższy standard i jakość życia mieszkańców – podsumowuje Paweł Wdowiak.

W Hłomczy wykonano ok. 8 km sieci wraz z przepompowniami. Do tej pory do sieci kanalizacji sanitarnej podłączono 70 budynków mieszkalnych, a obecnie trwa przyłącz kolejnych domów. Równolegle kontynuowane są prace w pozostałych dwóch miejscowościach.

W Łodzinie wykonano 6 km sieci wraz z przepompowniami, a przewidywany termin podłączania budynków nastąpi w maju br. Natomiast w Dobrej wykonano 5,5 km sieci (ostatecznie powstanie 11 km), a budowa sieci kanalizacji wciąż trwa. Podłączanie budynków będzie możliwe po wykonaniu zasilań do przepompowni ścieków, co nastąpi nie wcześniej, jak w II połowie bieżącego roku.

Zdjęcie poglądowe

źródło: UG Sanok

16-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)