REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK. Unihokeistki SP Niebieszczany najlepsze w województwie! (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach sięgnęły po złote medale podczas finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju! Drużyna SP Niebieszczany uzyskała prawo startu w finale krajowym, który odbędzie się na początku czerwca w Elblągu.

6 godzin zmagań, 17 spotkań i 39 strzelonych bramek. To tylko suche fakty. Emocji panujących na boisku w Kamieniu nie da się opisać. Kolejny ciekawy turniej za nami. Finał wojewódzki IMS w unihokeju dziewcząt najczęściej organizowany był w hali SP w Kamieniu. I tym razem Kamień był gospodarzem tej imprezy i jak zwykle spisał się znakomicie. Do poziomu organizacyjnego dostosowały się zawodniczki. Po eliminacjach powiatowych i półfinałach wojewódzkich na parkiecie rywalizowało 9 najlepszych drużyn Podkarpacia. Nie miały sobie równych zawodniczki ze szkoły w Niebieszczanach, które nie tracąc w turnieju żadnej bramki pewnie wywalczyły tytuł mistrzowski – czytamy w relacji opublikowanej przez Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie.

Drużyna z Niebieszczan uzyskała prawo startu w Finale Krajowym, który odbędzie się na początku czerwca w Elblągu.

Kolejność zespołów:

1. SP Niebieszczany
2. SP Nr 1 Żurawica
3. SP Nr 2 Stobierna
4. SP Kamień
5. SP Nr 5 Dębica
6. SP Bukowsko
7-9. SP Nr 2 Humniska
7-9. SP Gawłuszowice
7-9. SP Pustków

I MIEJSCE – SP NIEBIESZCZANY

foto: archiwum prywatne

W finale wojewódzkim IMS w unihokeju rywalizowali również chłopcy.

Tym razem Szkoła w Padwi Narodowej była gospodarzem Finału Wojewódzkiego IMS w unihokeju chłopców. Jak zwykle w tej dyscyplinie zawody finałowe zostały przeprowadzone z udziałem 9 najlepszych zespołów Podkarpacia. Młodzi zawodnicy pokazali już duże umiejętności techniczne i waleczność. Wiele drużyn zasługuje na wyróżnienie ale najlepiej w tym gronie zaprezentowali się zawodnicy ze szkoły w Żurawicy. Do tego grali bardzo czysto, nie łapiąc żadnych kar. Wcześniej zdobywali wiele medali ale tytuł Mistrzów Województwa przypadł Im po raz pierwszy. O dalsze miejsca mecze były również bardzo zacięte. W derbach Sanoka lepsza okazała się „Jedynka”. Na pewno miłą niespodziankę sprawili chłopcy ze Starej Wsi i Wietlina zajmując odpowiednio czwarte i piąte miejsce – relacjonuje Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie.

Kolejność drużyn w finale:

1. SP Nr 1 Żurawica
2. SP Nr 1 Sanok
3. SP Nr 4 Sanok
4. SP Stara Wieś
5. SP Wietlin
6. SP Nowa Wieś
7.9. SP Padew Narodowa
7-9. SP Nagoszyn
7-9. SP Pustków

I MIEJSCE – SP NR 1 ŻURAWICA

II MIEJSCE – SP NR 1 SANOK

III MIEJSCE – SP NR 4 SANOK

foto (3): SZS Rzeszów – Fb

źródło: Red., Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

29-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)