REKLAMA
REKLAMA

GMINA SOLINA: Wesele Bojkowskie. Było gwarnie i kolorowo! (ZDJĘCIA)

GMINA SOLINA / PODKARPACIE. W ostatnią sobotę 26 listopada w Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie odbyła się Inscenizacja Wesela Bojkowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowcu przy współpracy z Gminą Solina, GOKSiT oraz Muzeum Bojków. W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się mieszkańcy Bukowca, Rybnego, Rajskiego, Wołkowyi oraz Myczkowa.

Inscenizacja została oparta na zapisach Oskara Kolberga, materiałach z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, relacjach mieszkańców Bukowca. Składamy szczególne podziękowania Pani Bożenie Wisła, która była głównym inicjatorem inscenizacji wesela i pozyskała środki zewnętrzne na organizację imprezy z Fundacja Bieszczadzka. W wydarzeniu wziął udział Piotr Rycerski – Szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów

Dziękujemy wszystkim pozostałym współorganizatorom i uczestnikom, którzy zaangażowali się w realizację imprezy.

źródło: GOKSiT Solina

29-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Muzeum Bojków2022-12-01 10:37:15
0 0
Stanisław Drozd jest Kierownikiem Muzeum Bojków w Myczkowie Jest również współautorem Śpiewnika Bojkowskiego. Pierwsza pieśń w tym śpiewniku ma następującą treść: Śpiewnik Bojkowski Autor : Stanisław Drozd, Michał Matuszewski „A kto tutaj śpiewał" 1. A kto tutaj śpiewał sami Myczkowianie, Powieszali sobie czapeczki na ścianie. 2. Jak se powieszali, tak se pozdejmują, Jak se zaśpiewają, tak se potańcuja 3. A kto tutaj śpiewa, same Drozda dzieci, Ten kto z nimi zadrze, oknami wyleci. 4. Wyleci oknami, a może i drzwiami, Ej, wy z Baligrodu, będzie bieda z wami. 5. Ej, wy z Baligrodu będzie bieda z wami, Będziecie wisieli do góry nogami.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)